Decyzję o dofinansowaniu dla Gminy Tuchola odebrał burmistrz Tadeusz Kowalski. Fot. ze strony UM w Tucholi
Gmina Tuchola otrzymała 1.063.200 zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację „Orła” – czyli boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi.
Inwestycja na tucholskim obiekcie doczeka się realizacji jeszcze w tym roku. Roboty remontowe obejmą modernizację całej płyty boiska, w tym rozbiórkę istniejącej nawierzchni, wykonanie odwodnienia oraz ułożenie nowej sztucznej trawy spełniającej wymagania FIFA. Poza tym planowana jest także budowa chodników, modernizacja trybun oraz montaż ławki dla osób z niepełnosprawnościami.
Jak wskazuje Gmina Tuchola, w efekcie powstanie profesjonalny obiekt treningowy spełniający obowiązujące normy bezpieczeństwa
Program budowy pełnowymiarowych boisk piłkarskich Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło w 2025 roku. Jego celem jest tworzenie infrastruktury niezbędnej do profesjonalnego szkolenia młodzieży w piłce nożnej oraz wspieranie rozwoju sportowych talentów.
O przyznaniu wsparcia z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu budowy pełnowymiarowych boisk piłkarskich” Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało w poniedziałek (1 czerwca).
0 0
Jak poprzedni rząd kupował wozy strażackie to było przestępstwo, ale jak ten modernizuje boiska piłkarskie, to jest git? Jak to jest panie premierze?
0 0
Służba zdrowia pada na pysk, rolnictwo ledwo zipie, branża transportowa kuleje, ceny w sklepach z tygodnia na tydzień większe, jedyne co regularnie wzrasta, to bezrobocie, ale hajsy dla aktorów i na boiska sportowe są :D Jak w tym kraju ma być dobrze, kiedy rządzą nami ludzie dążący do upadku naszej gospodarki...?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz