Technikum Leśne im. Adam Loreta w Tucholi w sobotę (12 kwietnia) zachęcało do wstąpienia w swoje progi przyszłych absolwentów szkół podstawowych. Baza dydaktyczna, internat, prezentacja szkolenia praktycznego, kół zainteresowań... Środowisko "leśnika" przyłożyło się w każdym z tych miejsc i elementów, aby pokazać się z jak najlepszej strony.
Dwie klasy pierwsze od przyszłego roku szkolnego uruchomi Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi. Ilu uczniów znajdzie się w tych oddziałach? Wiadomo, że nie będą to wszyscy chętni, a przyjęcie do renomowanej placówki będzie zależało od osiągnieć w nauce. Dyrektor Piotr Marciniak mówiąc do ósmoklasistów i ich rodziców podczas inauguracji drzwi otwartych, które odbyły się w sobotę, przyznawał, że nie każdy przejdzie tę rekrutację. Motywował więc do wypracowania jak najlepszych wyników, które otworzą bramy tucholskiego "leśnika". Tygodnik rozmawiając w sobotę z rodzicami kilku młodych uczniów szkół podstawowych usłyszał, że ich pociechy nie tyle zastanawiają się nad wyborem szkoły średniej, co przyszły akurat tutaj na dni otwarte, bo nauka w tucholskim technikum leśnym to ich marzenie. Sobotnia promocja placówki wydawała się ich zamiary tylko wzmocnić.
Drzwi otwarte zaczęły się od występu Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych - dziś w składzie złożonym z aktualnych uczniów. Długo przemawiał dyrektor przypominając, że Technikum Leśne w Tucholi jest najlepszą szkołą w kraju o takim profilu, a generalnie po raz kolejny z rzędu nosi miano "Złotej Szkoły". Marciniak zwracał uwagę na bazę, w tym największe internaty czy potężną, mającą uznaną renomę stołówkę - bez cateringów, a z kucharzami na miejscu. Zachwalał system szkolenia zawodowego, mówił o szerokiej ofercie spędzania czasu po lekcjach w aż 37 kołach zainteresowań. Zapewniał rodziców i młodzież, że szkoła idzie z duchem czasu i zmieniającej się branży leśnej, która stale się unowocześnia. Stąd nauka obsługi nowoczesnego sprzętu, obecność w klasach symulatorów itd. A porzucenie podręczników praktycznych z wiedzą sprzed 30 lat.
Tradycyjnie widowiskowość dni otwartych zagwarantował popis umiejętności pilarzy trenujących pod okiem utytułowanego Kamila Szarmacha. Oczy cieszyły sala bioróżnorodności czy spotkanie z kołem sokolników. Nietypowym punktem programu był... pokaz mody leśnej, humorystyczna prezentacja stroju ucznia technikum leśnego: od szkolnego munduru, przez stroje sportowe, po ubiór z zajęć praktycznych.
Na osobną uwagę zasługuje rewelacyjne przygotowanie do odwiedzin internatu. Wrażenie robił pozytywny gwar, przygotowana strefa gastro, czy ekspozycja w sali wystaw, fotograficzna ciemnia i wiele innych miejsc i detali, o które zadbali sami uczniowie.
FOTORELACJA:
[FOTORELACJA]4126[/FOTORELACJA]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz