Tragicznie wieści zaczęły docierać do nas w poniedziałek przed godz. 21:00. Niestety w wyniku obrażeń zmarł jeden z poszkodowanych w karambolu, w którym uczestniczyło aż sześć samochodów.
24 lutego doszło do koszmarnie wyglądającego wypadku na drodze Tuchola – Mały Mędromierz. Wydarzenie, wstępnie na temat informacji zebranych na miejscu, a potem potwierdzanych przez policję, opisywaliśmy i pokazywaliśmy na zdjęciach tutaj:
[ZT]20284[/ZT]
4 osoby zostały zabrane do szpitala. Już na wstępie wiele wskazywało na to, że największe obrażenia ma kierowca mercedesa, który podczas ciągu zdarzeń na drodze wypadł z niej, zahaczając jeszcze o drzewo.
Po kilku godzinach (przed 21:00) dotarły do nas wieści, że kierowca (starszy mężczyzna) w wyniku obrażeń ostatecznie zmarł. Według naszych informacji o jego życie walczono w szpitalu w Chojnicach.
Te wiadomości potwierdził we wtorek wcześnie rano oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi Łukasz Tomaszewski:
Niestety w wyniku doznanych obrażeń zmarł 75-letni kierowca mercedesa
Komunikat KPP Tuchola z wtorkowego poranka. Zaczęło się od nieprawidłowego wyprzedzania:
Do zdarzenia doszło wczoraj (24.02.2025r.) w godzinach popołudniowych. W wypadku uczestniczyło łącznie 6 aut osobowych. Policjanci wstępnie ustalili, że kobieta, kierująca skodą, w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania, doprowadziła do serii zderzeń pomiędzy pozostałymi 5 pojazdami. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin. Funkcjonariusze wyznaczyli objazdy. Niestety, w wyniku doznanych obrażeń, jeden z poszkodowanych, kierujący mercedesem 75-latek zmarł.Policjanci wykonali oględziny rozbitych pojazdów oraz miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków oraz przeprowadzili kontrole stanu trzeźwości uczestników zdarzenia. Wszyscy byli trzeźwi. Kierująca skodą została zatrzymana. Tucholscy śledczy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tucholi, wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego.
AjA10:43, 25.02.2025
SKĄD BYŁ ZMARŁY???
2 1
Był z Polski