Zamknij

POWIAT/ŚLIWICE: Tak wygląda fatalna droga w kierunku Brzeźna / ZDJĘCIA

21:44, 29.11.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 21:57, 29.11.2023
Skomentuj Taki jest stan drogi w kierunku Brzeźna. Taki jest stan drogi w kierunku Brzeźna.

Odcinek między Śliwicami a Brzeźnem zwyczajnie się rozpada. Nie ma nawet krótkiego fragmentu bez dziur i wyrwanych krawędzi. Na co mogą liczyć tu i teraz sfrustrowani mieszkańcy? Na razie będzie łatanie... Pytanie tylko czego? To, co zostało, nie przypomina drogi.

Brakuje słów, które oddałyby realia drogi powiatowej ze Śliwic w kierunku Brzeźna, a dalej granicy województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Ogromne ubytki w asfalcie, wyrwy w krawędziach, bardzo mocno zaniżone pobocza. Jazda zwykłą osobówką to nie lada wyczyn, a już minięcie się dwóch aut sprawia wielki problem. Mieszkańcy muszą jeździć tamtędy codziennie. Fatalną drogę pokazujemy na zdjęciach przy artykule.

ZDP: fatalny stan, ale wiele nie zrobią

Ilekroć pojawiamy się w Śliwicach, chociażby na sesjach rady gminy, otrzymujemy prośby, aby nagłośnić wieloletni problem. Czy zarządca drogi jest w stanie jakkolwiek pomóc mieszkańcom? Pierwsze pytania kierujemy do Krzysztofa Kocińskiego, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Tucholi. Od razu przyznaje nam rację, że opisywany odcinek jest fatalny. Jednocześnie nie może zapewnić właściwie o żadnych konkretach, które wpłynęłyby na poprawę obecnego stanu. Powód ten, który słyszymy jak mantrę – brak pieniędzy. Tylko wielomilionowa inwestycja jest bowiem w stanie cokolwiek zmienić.

Całkowicie szczerze, w przyszłym roku pozostaje nam jedynie dalej, sukcesywnie łatać najgorsze miejsca i dosypywać materiału, aby dało się w ogóle przejechać. Każdy widzi, jak to wygląda. W planach inwestycyjnych na razie nie ma takiego zadania i go nie będzie. Trzeba zacząć od projektu, a potem szukać środków. I to niemałych

– odpowiada Kociński.

Co jeszcze mówi Kociński. Jak sprawę komentuje starosta tucholski Michał Mróz? Te informacje znajdziesz jedynie w najnowszym "Tygodniku Tucholskim", który jest już w sprzedaży. Poniżej publikujemy zdjęcia z opisywanej drogi. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%