Zamknij

Bysław: Kosmiczny Dzień Dziecka na plaży / ZAPOWIEDŹ

14:21, 31.05.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 14:29, 31.05.2023
Skomentuj Dzień Dziecka na plaży odbędzie się w piątek o godzinie 16:00. Fot. archiwum. Dzień Dziecka na plaży odbędzie się w piątek o godzinie 16:00. Fot. archiwum.

Bysławska plaża wyleci w tym roku w kosmos. Pojawią się tam ufoludki, roboty i specjalna rakieta. Z okazji święta najmłodszych będą też bardziej standardowe atrakcje, np. dmuchańce. Do zabawy włączą się ponadto strażacy.

Tradycją stało się, że Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo z okazji Dnia Dziecka organizuje dużą imprezę na plaży w Bysławiu. Motywów przewodnich wydarzenia nad jeziorem wymyślano już sporo, tym razem będzie to Kosmiczny Dzień Dziecka. W programie jak zwykle znalazło się sporo atrakcji. W amfiteatrze wystąpi teatr Pomarańczowy Cylinder z Torunia. Spektakl pt. "Ekogalaktyka" potrwa 45 minut, jest przeznaczony dla młodych widzów w wieku 3-11 lat. Będzie to opowieść pełna kosmonautów, ufoludków, robotów i maszyn. Historia zostanie opowiedziana z perspektywy załogi statku kosmicznego, a widzowie staną się pasażerami rakiety. Razem z dwójką kosmonautów zwiedzą 3 planety oraz poznają życie międzygwiezdnej załogi. Przy okazji podróży twórcy spektaklu opowiedzą o konieczności oszczędzania wody oraz o źródłach energii odnawialnej. Dzieci będą wykonywały ciekawe zadania, często pomagając przy tym bohaterom. Podczas awarii statku kosmicznego pomoc ta okaże się niezbędna, szczególnie przy manewrowaniu podczas lądowania.

Kosmos nad jeziorem

Impreza w Bysławiu to jednak nie tylko interesujący spektakl. W programie znalazły się jeszcze m.in.: występy wokalistek z grupy wokalnej B-CKiP, kosmiczna warsztatownia czy konkursy dla dzieci oraz mega bańki mydlane. Powstanie ponadto "Kosmiczna ścianka zdjęciowa", nie zabraknie dmuchanych konstrukcji, waty cukrowej i popcornu. Strażackie atrakcje dla najmłodszych przygotuje też OSP Bysław, pojawią się lokalne stoiska, m.in. Koła Gospodyń Wiejskich w Bysławiu "Borowiacka Kraina". Kosmiczny Dzień Dziecka odbędzie się na plaży nad Jeziorem Bysławskim 2 czerwca (piątek), start o godzinie 16:00.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%