Zamknij

Powiat ogłosił konkurs na dyrektora SOSW-u

10:21, 25.05.2023 . Aktualizacja: 10:30, 25.05.2023
Skomentuj

Kandydaci zainteresowani objęciem funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tucholi mają czas na złożenie dokumentów do 29 maja. Wiadomo już, że w postępowaniu weźmie udział Tomasz Okrzyński, który na czele wspomnianej placówki stoi od ponad 25 lat.

W związku z dobiegającą końca kolejną już kadencją dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Tomasza Okrzyńskiego tucholskie starostwo, będące organem prowadzącym dla placówki ogłosiło postępowanie konkursowe. Zgodnie z nim kandydaci zainteresowani tą funkcją mają czas na złożenie dokumentów do 29 maja (poniedziałek).

Do konkursu może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce - szczegółowe informacje dostępne na stronie powiatu.

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: "Konkurs na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tucholi” na adres: Starostwo Powiatowe w Tucholi, ul. Pocztowa 7, 89-500 Tuchola do dnia 29 maja. W przypadku nadesłania oferty pocztą decyduje data wpływu. Nie dopuszcza się składania ofert w postaci elektronicznej. O terminie i miejscu przeprowadzenia postępowania konkursowego kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną powiadomieni pisemnie.

Jeden pewny kandydat

W tucholskim starostwie spodziewają się, że na konkurs wpłynie co najmniej jedna oferta. Ponownie o funkcję dyrektora ubiegać się ma obecnie ją piastujący.

- Ogłaszając konkurs zawsze pytamy obecnie urzędujących dyrektorów, czy będą w nim startować, bo to też nam daje jakieś rozeznanie w sytuacji. Póki co dyrektor Tomasz Okrzyński taką wolę wyraził. Wystąpił też o ocenę pracy do Kuratorium Oświaty i Wychowania i z tego co wiem jest ona bardzo dobra - mówi Waldemar Kierzkowski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Sportu.

Tomasz Okrzyński na czele tucholskiego SOSW-u stoi od ponad 25 lat. W roku ubiegłym obchodził 35-lecie pracy zawodowej.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%