Zamknij

Rozwiązywali zagadki i odkrywali Tucholę na nowo

13:58, 19.04.2023 Aktualizacja: 14:56, 19.04.2023
Skomentuj To był dziewiąty spacer Marii Ollick po Tucholi w roli przewodniczki. Tym razem odbył się on za dnia, a to z względu na jego uczestników - dzieci. To był dziewiąty spacer Marii Ollick po Tucholi w roli przewodniczki. Tym razem odbył się on za dnia, a to z względu na jego uczestników - dzieci.

We wtorek swą promocję miał przewodnik po Tucholi dla najmłodszych "Łamigłówki Małej Sówki".  Wydarzenie połączono ze spacerem po mieście. W rolę przewodniczki wcieliła się znana wszystkim dobrze regionalistka, Maria Ollick.

„Łamigłówki Małej Sówki” to jeszcze ciepłe wydawnictwo, które ma przybliżyć Tucholę najmłodszym mieszkańcom. Na pomysł wydania przewodnika, między innymi w formie zagadek i labiryntów, wpadła Iwona Opoczyńska, zastępczyni burmistrza. Poza nią w skład zespołu redakcyjnego weszli: Agnieszka Schreiber - inspektor ds. promocji gminy Tuchola, Maria Ollick - wybór i opracowanie historyczne trasy spaceru. Z kolei wydawcą publikacji, autorem tekstu i opracowania graficznego jest Andrzej Wróblewski „Ptak”.

- Zdecydowaliśmy się na to wydawnictwo, aby od najmłodszych lat oswajać dzieci z kulturą i historią naszej małej ojczyzny. Chcielibyśmy, żeby młode pokolenie znało historię miejsca, w którym żyje. Taki przewodnik jak "Łamigłówki Małej Sówki", ale i uczestnictwo w podobnych projektach nam to zagwarantuje - przyznał burmistrz Tadeusz Kowalski, który tak jak i wszystkie inne osoby wymienione wcześniej, nie odmówił sobie udziału w spacerze promującym książeczkę.

Na zaproszenie ratusza odpowiedziała spora grupa zainteresowanych, głównie rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Tucholę od innej strony, tej historycznej, zaprezentowała Maria Ollick. Wspólny spacer trwał około 1,5 godziny. W tym czasie jego uczestnicy poruszali się po starym mieście, odkrywając szczegóły i detale, które w codziennym biegu umykają uwadze. Na każdym z przystanków dzieci rozwiązywały zagadki z książeczki, a zwieńczeniem wydarzenia był mały poczęstunek w Muzeum Borów Tucholskich. 

"Łamigłówki Małej Sówki" dostępne są za darmo w Galerii Borów Tucholskich.

Obszerniejszą relację z wydarzenia znajdziecie w najnowszym wydaniu Tygodnika.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%