Zamknij

Żalno. Ciężka noga słono kosztuje

12:55, 21.03.2023 . Aktualizacja: 12:58, 21.03.2023
Skomentuj Laserowy miernik prędkości wskazał przekroczenie prędkości o 60 km/h.  Fot. KPP w Tucholi Laserowy miernik prędkości wskazał przekroczenie prędkości o 60 km/h. Fot. KPP w Tucholi

28-latek, który jechał z lawetą przez Żalno z prędkością 110 km/h został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, a naj jego konto "wpadło" też 13 punktów. Policjanci zatrzymali także prawo jazdy mężczyzny. 

Do zatrzymania kierowcy, który za nic miał przepisy ruchu drogowego, doszło w poniedziałek (20.03) na ul. Tucholskiej w Żalnie, gdzie pomiary prędkości prowadziła tucholska drogówka.  Policjanci już w godzinach wieczornych zauważyli jadący z dużą szybkością samochód z lawetą. Zmierzyli z jaką prędkością się porusza. 

- Laserowy miernik wskazał, że pojazd pędził w obszarze zabudowanym 110 km/h - informuje Łukasz Tomaszewski, oficer prasowy KPP w Tucholi.  

Mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę rozpędzonego auta. Okazało się nim 28-latek z okolic Grudziądza. 

- Mężczyzna za przekroczenie prędkości o 60 km/h, został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł, a do jego konta dopisano 13 punktów. Policjanci zatrzymali także kierowcy prawo jazdy - podaje oficer prasowy. 

Funkcjonariusze w związku z poniedziałkowym zdarzeniem przypominają, że zespół pojazdów, jakim niewątpliwie jest samochód z lawetą, na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej może poruszać się maksymalnie z prędkością 70 km/h. Z kolei na autostradzie i drodze ekspresowej prędkość ta może wynieść 80 km/h. W obszarze zabudowanym ograniczenie dla każdego rodzaju pojazdu wynosi 50 km/h, niezależnie od pory dnia i nocy.

Wszelki ograniczenia i przepisy ruchu drogowego zdają się na nic, jeśli kierowcom brakuje rozsądku, wyobraźni i troski o innych użytkowników ruchu. Dlatego też policjanci apelują po raz kolejny o odpowiedzialność i rozwagę podczas podróży.

fot. KPP w Tucholi

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%