Zamknij
REKLAMA

Czy jeździmy na "podwójnym gazie"? Zorganizowana akcja Policji na naszym terenie

10:29, 04.08.2022 | K.T.
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek (1 sierpnia) funkcjonariusze prowadzili akcję pn. "Trzeźwy kierujący". Głównym celem policjantów było wyeliminowanie z ruchu osób, które kierują pojazdami pod wpływem alkoholu.

Setki kierowców na naszym terenie musiało poddać się kontroli trzeźwości w pierwszy poniedziałek miesiąca. Kiedy najlepiej sprawdzić, czy nie jedziemy na "podwójnym gazie", jak nie po weekendzie? Jak informuje Łukasz Tomaszewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu stanowią duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pijany kierowca nie jest w stanie racjonalnie ocenić odległości oraz prędkości z jaką porusza się jego auto. Funkcjonariusze przypominają, że dla takich osób nie ma taryfy ulgowej.

W poniedziałek policjanci prowadzili działania pn. "Trzeźwy kierujący". Mundurowi kontrolowali trzeźwość kierowców od wczesnych godzin porannych do późnych godzin nocnych na terenie powiatu tucholskiego. W trakcie akcji funkcjonariusze sprawdzili aż 343 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi. Cieszy fakt, że odpowiedzialność społeczeństwa wzrasta

– relacjonuje Tomaszewski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%