Zamknij
REKLAMA

Kolejny nowy policjant: Jest w Słupsku, będzie służył w Tucholi

11:14, 06.07.2022 | K.T.
Skomentuj
REKLAMA

Oktawian Maciejewski jest jednym z 53 nowych policjantów, którzy już niedługo rozpoczną pracę na terenie naszego województwa. Rekrutacja do Policji jest ciągła.

W środę (22 czerwca) odbyły się oficjalne uroczystości związane z przyjęciem do służby nowych funkcjonariuszy w województwie kujawsko-pomorskim. Ślubowanie od 53 policjantów przyjął komendant wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinspektor Piotr Leciejewski. Jeden ze świeżo upieczonych mundurowych wybrał pracę w naszym mieście. W Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi przywitał go zastępca tutejszego komendanta komisarz Marcin Szulczyk.

Zastępca komendanta powiatowego życzył nowemu stróżowi prawa wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Podkreślał również, że praca w policji jest wymagająca, ale jednocześnie dająca wiele satysfakcji. A wdzięczność osób, którym pomagamy, jest bezcenna

– relacjonuje oficer prasowy KPP w Tucholi Łukasz Tomaszewski.

Nowy policjant to Oktawian Maciejewski, młody mężczyzna pochodzi spoza powiatu tucholskiego. "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia" – te słowa roty wypowiedział nowy policjant. Teraz musi ukończyć jeszcze specjalistyczne szkolenie, które trwa około 6,5 miesiąca. Oktawian jest już w Szkole Policji w Słupsku. Po kursie będzie pełnił służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym.

Rekrutacja do Policji jest ciągła. Chęć wstąpienia do służby można zgłaszać bezpośrednio do tucholskiej komendy lub do komend wojewódzkich – w zależności od tego, gdzie chce się pracować. Wszystkie osoby zainteresowane mogą kontaktować się z zespołem kadr i szkoleń KPP w Tucholi. Telefony: 47-75-23-284 lub 47-75-23-204. Szczegółowe informacje dotyczące naboru i rekrutacji znajdują się również na stronie: www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl w zakładce INFORMACJE/"Praca w Policji". W profilu kandydata czytamy m.in., że musi być to osoba: z polskim obywatelstwem o nieposzlakowanej opinii, nieskazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%