Zamknij
REKLAMA

Kęsowo: Piknik ze smakiem dwóch kultur w niedzielę / ZAPOWIEDŹ

10:21, 23.06.2022 | K.T.
Skomentuj Fot. archiwum
REKLAMA

W programie m.in.: pokaz pieczenia drożdżówek, warsztaty mydlarskie i garncarskie, a także pieczenie podpłomyków, lepienie tradycyjnych pierogów ukraińskich i wiele innych atrakcji. Nie zabraknie świeżego chleba oraz masła. Na scenie pojawi się z kolei muzyka ukraińska.

W parku przy pałacu w Kęsowie odbędzie się w niedzielę (26 czerwca) kolejna edycja Ekopikniku. Tym razem wydarzenie będzie przebiegało pod hasłem "Ze smakiem dwóch kultur". Przybliżone zostaną smaki i kultura Ukrainy – dzięki osobom, które przebywają na terenie gminy Kęsowo, ze względu na konflikt zbrojny panujący w ich ojczyźnie. Nie zabraknie rzecz jasna tradycyjnych, polskich smaków.

Organizatorzy zaplanowali długą listę atrakcji. W amfiteatrze będzie miał miejsce pokaz pieczenia ciast drożdżowych wytwarzanych według staropolskich przepisów wraz z degustacją smakołyków. Odbędą się warsztaty tworzenia mydeł zielarskich i komponowania herbacianych oraz ziołowych naparów. Będą też zajęcia z garncarstwa i tworzenia naczyń z gliny. Panie z Ukrainy pokażą, jak przygotować ich tradycyjne pierogi i barszcz. Do spróbowania zostaną przygotowane ponadto podpłomyki. Inne zaplanowane warsztaty to: wyrabianie swojskiego masła, tworzenie łapaczy snów z motywem ekologicznym, a także zajęcia z kultury regionalnej prowadzone przez lokalnych twórców. W parku powstanie mozaika z nakrętek, a za zużyte telefony (lub nakrętki) rozdawane będą rośliny. Ze sceny popłynie ukraińska muzyka.

Podczas Ekopikniku rozstrzygnięty zostanie konkurs na tradycyjny chleb. Każdy może wziąć udział w zabawie! Wystarczy samodzielnie upiec chleb i przynieść go do parku w dniu imprezy. Ekopiknik odbędzie się w godzinach 16:00 - 20:00.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%