Zamknij

Program Czyste Powietrze: Jeśli wyrzucisz starego "kopciucha", masz szansę na zwrot kosztów

14:13, 20.09.2019 K.T Aktualizacja: 14:36, 20.09.2019
Skomentuj Fot. nadesłane Fot. nadesłane

Możesz też zaoszczędzić na wymianie okien czy zakładaniu kolektorów słonecznych. Jak Czyste Powietrze wygląda w naszym powiecie? Kęsowo i Śliwice bardzo ułatwiają mieszkańcom dotarcie do tego programu. Reszta musi jeździć, najbliżej do Świecia.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w styczniu tego roku wznowił przyjmowanie wniosków do programu Czyste Powietrze. Będzie można je składać aż do końca 2027 roku. Jak najprościej opisać Czyste Powietrze? Czemu ma służyć? Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko mają pomóc chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększyć domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. W Tucholi, 12 września, odbyło się spotkanie zorganizowane przez WFOŚiGW, w trakcie którego można było poznać szczegóły dotyczące projektu.

Śliwice i Kęsowo pomagają mieszkańcom
Czyste Powietrze może sprawiać wrażenie skomplikowanego procesu dochodzenia do zwrotu kosztów poniesionych inwestycji. Jeśli chodzi o wymagane dokumenty, to rzeczywiście opisanie ich wszystkich zajęłoby zbyt wiele miejsca. Jednak samo przystąpienie do projektu jest związane z wypełnieniem jednego wniosku. Trzeba zrobić to poprzez internet, wniosek jest dostępny na stronie www.wfosigw.torun.pl. Jak tłumaczy „Tygodnikowi Tucholskiemu” urzędnik z WFOŚiGW, dokument ten wypełnia się drogą elektroniczną, ponieważ program pomaga wyliczyć późniejszy zwrot kosztów. Gotowy wniosek należy wydrukować i dostarczyć osobiście do WFOŚiGW: albo bezpośrednio do Torunia, albo do biur terenowych w Inowrocławiu, Świeciu bądź Włocławku. Jest jeszcze trzecie wyjście: złożenie wniosków w urzędach gminy. Niestety, jak na razie tylko dla wybranych mieszkańców z naszego terenu. Dwie gminy z powiatu tucholskiego, Kęsowo i Śliwice, podpisały porozumienia z Funduszem.
 
Jak składanie wniosków wygląda w Śliwicach i Kęsowie? Czy gmina Tuchola także podpisze umowę z WFOŚiGW, aby mieszkańcy mieli łatwiejszy dostęp do programu? Ile umów dotychczas podpisano w powiecie tucholskim? O tym wszystkim dowiesz się z najnowszego numeru "Tygodnika Tucholskiego".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

MarekMarek

0 0

Bardzo dobra inicjatywa!!! 18:08, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

GosiaGosia

0 0

Dobra inwestycja jest wymiana kotła ! Ja polecam TWIN BIO LUXURY Ne od kostrzewy jego wygląd oraz technologia mówi sama za siebie ! Polecam 16:12, 22.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%