Zamknij

Groźna substancja w popularnych probiotykach! Masz je w domu?

09:24, 03.12.2021 | .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu groźnej dla zdrowia substancji w popularnych probiotykach. Sprawdź, czy masz je w swojej apteczce i pod żadnym pozorem ich nie używaj. 

Chodzi o preparat, którzy przywraca prawidłową florę jelitową i hamuje biegunkę. Jest on stosowany przy antybiotykoterapii.

To Floractin, w którego opakowaniu znajduje się 20 kapsułek. Produkt oznaczony jest numerem partii 650220, a datę minimalnej trwałości wyznaczono na wrzesień 2022 roku. Dystrybutorem produktu jest firma Ipsen Poland Sp. z o.o.

Partia produktu wycofana z powodu wykrycia tlenku etylenu. 

- Partia produktu, w której wykryto obecność tlenku etylenu, w trosce o dobro i zdrowie pacjentów, decyzją firmy IPSEN Poland jest objęta wycofaniem z obrotu na rynku polskim - poinformowała firma w specjalnym komunikacie. 

Firma apeluje do klientów, którzy posiadają te produkty o to, by ich nie spożywać. 

- W razie pytań lub wątpliwości prosimy skontaktować się z Działem Informacji Medycznej Ipsen Poland lub Działem Jakości pod adresami medinfo.poland@ipsen.com i jakosc@ipsen.com lub pod numerem telefonu 22 653 68 00 - dodaje firma. 

Tlenek etylenu to substancja uznana przez Europejską Agencję ds. Chemikaliów (ECHA) za szkodliwą dla zdrowia. Ma on działanie genotoksyczne i kancerogenne. Długotrwałe stosowanie może powodować białaczkę, nowotwory tkanek limfatycznych lub piersi. 

Niestety, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%