Zamknij

Kuria ukróciła biznes proboszcza. Ksiądz prowadził... monopolowy

16:13, 27.09.2021 | red
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Proboszcz parafii w Herbach (woj. śląskie) handlował alkoholem. Sklep monopolowy prowadził bez zgody biskupa diecezjalnego. Został już odwołany ze swojej funkcji. 

Sklep monopolowy "Alkohole Strefa %" przy ul. Kościelnej w Myszkowie, jak ustalił lokalny portal gminaherby.pl, prowadzony przez ks. Marka Niewiadomskiego działał od roku. 

- Udaliśmy się na zakupy do księdza. Otrzymaliśmy paragon fiskalny wystawiony przez firmę KONCEPT Marek Niewiadomski - poinformował portal gminaherby.pl, który ujawnił pozareligijną działalność księdza. 

To był początek końca tej działalności. Firma księdza proboszcza szybko zniknęła. Ksiądz po publikacji postanowił zawiesić działalność. W to miejsce pojawiła się inna firma, która otrzymała pozwolenie na sprzedaż alkoholu i kontynuowała dzieło poprzednika.

- Powstała firma niemal o tej samej nazwie tylko podpisana nazwiskiem Magdaleny Kloze, która jest przyjaciółką duchownego. Znają się oni od czasów, gdy Niewiadomski był jeszcze księdzem w Parafii św. Józefa w Kaletach, a Kloze znajdowała się w tamtejszej radzie parafialnej - informuje natemat.pl 

Gliwicka kuria na działalność proboszcza z Herbów zareagowała dopiero po artykule, który pojawił się w ogólnopolskich mediach.

- Kodeks Prawa Kanonicznego zakazuje osobom duchownym zajmowania się działalnością handlową. Biskup Gliwicki nie wyraził zgody na tego typu działalność; nie był również proszony o udzielenie takiego pozwolenia - poinformował rzecznik kurii ks. Krystian Piechaczek

Ks. Niewiadomski został odwołany z funkcji proboszcza. Przestanie pełnić swoje obowiązki 24 października.  Co więcej, Biskup Gliwicki, zdecydował o tymczasowym nie przydzielaniu mu innych funkcji i zadań 

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%