Zamknij

W tym roku skala pomocy będzie mniejsza? Szukają właśnie ciebie

15:36, 26.09.2021 | K.N./Szlachetna Paczka
Skomentuj Fot. Screen z Youtube
REKLAMA

Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby blisko 8 tysięcy wolontariuszy, skala pomocy w Szlachetnej Paczce będzie w tym roku zdecydowanie mniejsza. To już ostatni moment, by się zgłosić.

Szlachetna Paczka działa w Polsce od 20 lat. Każdego roku wolontariusze i darczyńcy pomagają najbiedniejszym rodzinom, które potrzebują żywności i wsparcia.

W tym roku liczba wolontariuszy, ze względu na pandemię, może być zdecydowanie mniejsza niż w latach ubiegłych. 

- Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby wolontariuszy, skala pomocy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w tym roku zdecydowanie mniejsza - informują organizatorzy akcji. 

Brakuje nawet 8 tysięcy osób. Jak zostać wolontariuszem?

Bez wolontariuszy mądra pomoc nie jest możliwa. To oni docierają do rodzin zgłoszonych do Szlachetnej Paczki, poznają bliżej ich historie, pośredniczą w przekazywaniu paczek, a co najważniejsze – dają nadzieję i impuls do wyjścia z trudnej sytuacji.

To oni spotykają się z dziećmi z Akademii Przyszłości, pomagając im odkryć mocne strony i zbudować poczucie własnej wartości. Każdy wolontariusz ma realny wpływ na życie konkretnych osób z najbliższej okolicy. Zostając wolontariuszem, możesz zmienić ich historie, przywrócić siłę i godność, odnaleźć radość czy pewność siebie.

Każdy wolontariusz to szansa za zmianę w życiu 2-3 rodzin w potrzebie.

Potrzebni są wolontariusze, którzy działają wszędzie tam, gdzie pomoc jest niezbędna – w dużych i średnich miastach, w małych miejscowościach, na wsi. Wystarczy wejść na stronę internetową i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.

Wolontariuszem może zostać każdy i z powiedzeniem łączyć pomoc potrzebującym z nauką, pracą i obowiązkami codzienności.

- Bez nich, bez Ciebie, nie pomożemy wielu rodzinom i dzieciom.  Liczy się każde zgłoszenie, nie czekaj! - apelują organizatorzy akcji. 

(K.N./Szlachetna Paczka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%