Zamknij

McDonalds w ten sposób pakuje swoje kanapki. To początek zmian?

10:51, 19.06.2021 | Źródło: nowymarketing.pl/
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Grażyna Sobczak
REKLAMA

Sieć restauracji McDonalds testuje obecnie nowe opakowania. W Niemczech klienci fast-fooda swoje ulubione kanapki otrzymują w opakowaniach z ekologicznego papieru.

Nie w papierowych pudełkach, a w specjalnym papierze. Tak teraz otrzymują klienci zamawiający Deutschland Burgera w Niemczech. 

Do owinięcia kanapki zastosowano wysokiej jakości papier, który zawiera 20% trawy. Jest licencjonowany przez FSC i nie wymaga długich tras transportowych.

Jak informuje portal nowymarketing.pl pochodzi z istniejących obszarów trawiastych i dzięki temu, według firmy, nie konkuruje z innymi możliwymi zastosowaniami.

- Dzięki innowacyjnym procesom i tworzeniu papierowych mieszanek z dodatkiem włókien traw, producent oszczędza w procesie produkcji duże ilości energii, wody i dwutlenku węgla. Dodatkowo całkowicie rezygnuje się z użycia chemikaliów - możemy przeczytać 

Podobnie mają być pakowane McWraps.

Sieć restauracji McDonalds już wcześniej zapowiedziała, że do 2025 roku wymieni wszystkie swoje opakowania. Nowe mają pochodzić z recyklingu bądź certyfikowanej produkcji. 

Czy to początek zmian w całej sieci? Tego McDonalds nie ujawnia. 

(Źródło: nowymarketing.pl/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%