Zamknij

W tym sklepie nie ma sprzedawcy. To pierwszy taki w skali kraju

10:15, 20.06.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ / mat. pras. Żabka
REKLAMA

To zupełnie nowy format sklepu. Nie ma tam sprzedawcy ani kasy. Są za to kamery i nowoczesne technologie. Czy to koniec tradycyjnego handlu? 

Żappka Store to format opracowany z myślą o lokalizacjach, w których nie ma możliwości otwarcia standardowego sklepu Żabka.

Koncept jest oparty na najnowszych technologiach, takich jak zaawansowane modele przetwarzania obrazu przy wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji do obsługi klienta oraz inteligentne rozwiązania do zarządzania zasilaniem, bezpieczeństwem i dostępnością sklepu.

W Żappka Store zastosowano innowacyjną platformę AiFi OASIS (Orchestrated Autonomous Store Infrastructure & Services), czyli system kamer, wykorzystujący zawansowane algorytmy sztucznej inteligencji.

Pierwszy tego typu sklep powstał w Poznaniu. 

Jak działa Żappka Store?

Zakupy w Żappka Store są bardzo proste. Wystarczy smartfon z zainstalowaną aplikacją żappka oraz aktywacja usługi Żappka Pay. 

Do sklepu będzie można tam wejść po zeskanowaniu kodu QR przy drzwiach. Kod ten jest przypisany do placówki w danej lokalizacji, a wygeneruje go aplikacja. 

Zakupy robi się tam za pomocą Żappka Store. Sklep ma wykorzystywać rozwiązania oparte najnowszych technologiach. Zamontowane tam kamery mają rozpoznawać zdjęte z półek produkty, a także naliczać i finalizować płatność dzięki podpiętej Żappka Pay karty płatniczej.

Bezobsługowe Żabki mają być dostępne 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu klienci będą mogli korzystać z nich o dowolnej porze dnia czy nocy.

W bezobsługowym Żappka Store początkowo znajdzie się w sumie ponad 300 różnych produktów, wśród nich słodycze, dania gotowe, przekąski słone i słodkie oraz napoje, a także gorąca, świeżo mielona kawa z ekspresu.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%