Zamknij

Nawet kilka tysięcy złotych za wakacje. Wielu Polaków ma konkretny plan

17:00, 02.04.2025
Skomentuj Obraz katermikesch z Pixabay Obraz katermikesch z Pixabay

Polacy planują wydać w tym roku spore kwoty na podróże i inne życiowe „doświadczenia”. Z badania przytoczonego przez PAP wynika, że niemal co trzeci z nas przeznaczy na wyjazdy ponad 4 tysiące złotych.

Coraz więcej Polaków odchodzi od gromadzenia rzeczy materialnych na rzecz inwestowania w emocje i przeżycia – wynika z badania, którego wyniki przytacza Polska Agencja Prasowa.

W tym roku 58 proc. ankietowanych zwiększyło budżet na tzw. „doświadczenia”, a aż 40 proc. ogranicza zakupy ubrań, by więcej wydać na podróże, wyjścia czy rodzinne wypady.

Ile chcemy wydać na podróże?

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard wynika, że 28 proc. respondentów z Polski planuje wydać w tym roku na podróże więcej niż 4 tysiące złotych.

Dużą wagę przykładamy jednak do rozsądnego planowania – 77 proc. badanych pilnuje, by aktywności z ich listy marzeń mieściły się w budżecie, a 72 proc. porównuje oferty przed zakupem. Co trzeci Polak z rezerwacjami czeka do wypłaty.

Najcenniejsze są wspomnienia

Dla 87 proc. ankietowanych priorytetem są wyjątkowe przeżycia, które zostają w pamięci. Najważniejsze z nich to aktywności na świeżym powietrzu (91 proc.), podróże (89 proc.) oraz wyjazdy wellness i rodzinne (odpowiednio 83 i 79 proc.).

Mniej popularne, choć nadal istotne, są koncerty, wydarzenia kulturalne i wyjścia do kina.

Dlaczego wolimy podróże lokalne?

Według tegorocznego badania, 65 proc. ankietowanych Polaków chętniej korzysta z lokalnych atrakcji niż z tych zagranicznych. Powody? Niższe koszty (71 proc.), wygoda organizacyjna (55 proc.), ale też chęć wspierania lokalnych przedsiębiorców (50 proc.).

O badaniu

Jak podaje PAP, badanie zostało przeprowadzone w lutym 2025 roku przez agencję Dynata na próbie 15 tys. osób z 20 europejskich krajów, w tym z Polski. Ankietowani odpowiadali m.in. na pytania o to, w co planują inwestować w najbliższych miesiącach i jak zmieniają się ich zwyczaje konsumenckie.

(Źródło: PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%