Zamknij

Dwulatek w pampersie spacerował po mieście. Opiekowała się nim... pijana babcia

08:11, 28.09.2022 Źródło: Śląska Policja Aktualizacja: 08:21, 28.09.2022
Skomentuj

Chorzowscy policjanci interweniowali w związku z odnalezieniem 2-letniego chłopca, który samotnie spacerował po skwerze przy Placu Mickiewicza. Dziecko było ubrane jedynie w pieluchę i koszulkę. 2-latek wyszedł niepostrzeżenie z mieszkania swojej... pijanej babci.

Dyżurny komendy w Chorzowie (woj. śląskie) ok. godz. 19:00 został powiadomiony o małym chłopcu, który samotnie spaceruje po mieście.

- Z przekazanych informacji wynikało, że dziecko było ubrane jedynie w koszulkę oraz pieluszkę. Zgłaszająca szybko użyczyła chłopcu ciepłej odzieży oraz koca - podają policjanci. 

Na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe, aby sprawdzić stan zdrowia 2-latka, a stróże prawa rozpoczęli poszukiwania rodziców odnalezionego malucha.

Matka na imprezie, babcia... pijana

Policjanci potwierdzili, że chłopiec jest synem 20-letniej mieszkanki Chorzowa. Ustalono również okoliczności zdarzenia. 

- Około 16.00 matka zostawiła swoich dwóch synów w wieku 11 miesięcy i 2 lat pod opieką ich babci, a sama pojechała do sąsiedniego miasta na spotkanie ze znajomymi i zakupy - podaje policja w oficjalnym komunikacie. 

 44-letnia babcia, mimo że zobowiązała się do opieki nad maluchami, nie potraktowała tego zajęcia poważnie i spożywała alkohol. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

- Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który dokładnie zbada, czy lekkomyślna babcia swoim zachowaniem naraziła dzieci na niebezpieczeństwo. Niestety dzieci nie mogły zostać pod opieką swojej matki, gdyż również ona była pod wpływem alkoholu. Ze względu na okoliczności zdarzenia chłopcy zostali umieszczeni w specjalnym ośrodku pomocy, do czasu podjęcia decyzji przez sąd rodziny, który wskaże osobę uprawnioną do opieki - wskazuje policja. 

(Źródło: Śląska Policja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%