Zamknij

Na sklepowych półkach zabraknie TEGO produktu? Branża wieszczy czarny scenariusz

12:32, 24.09.2022 Źródło: money.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Daniel Wiśniewski / DzienDobryTorun.pl Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Daniel Wiśniewski / DzienDobryTorun.pl

Producenci makaronu ostrzegają, że może "czasowo" zabraknąć tego produktu na sklepowych półkach. Branża zwróciła się z apelem do ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. 

To kolejny produkt, z który mogą dotknąć problemy z dostępnością. Wcześniej Polacy mieli problem z zakupem cukru, a ostrzegano również o problemach z mąką i ryżem. 

- Wielu producentów rozważa czasowe wstrzymanie produkcji w okresie szalejących cen materiałów i surowców oraz energii, co może zakłócić łańcuch dostaw i spowodować przejściowe braki makaronów na półkach -

wskazuje prezes Polskiej Izby Makaronu, Marek Dąbrowski w rozmowie z Portalem Spożywczym. 

Jak tłumaczy, producenci nie są w stanie planować pracy z wyprzedzeniem na dłużej niż miesiąc. Wszystko przez rosnące ceny energii, a także inflacją i ceną surowców.

- Gwałtowne zmiany cen podstawowych surowców sprawiają, że bardzo trudno jest prowadzić biznes, w tym makaronowy - mówił Dąbrowski.

Polska Izba Makaronu i Polski Związek Pracodawców Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego wystosowała już apel do ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Chcą by minister podjął takie działania, które zagwarantują producentom, przetwórcom i dystrybutorom żywności "możliwości ciągłości produkcji i tym samym zaopatrzenia konsumentów".

Chcą również, by wprowadzono mechanizm ochrony przed "drastycznymi i nadmiernymi podwyżkami cen energii elektrycznej" oraz gazu.

(Źródło: money.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%