Zamknij

Olimpia Elbląg kolejnym rywalem Chojniczanki!

11:45, 12.05.2022 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Chojniczanka Chojnice w ostatnim czasie zapewniła już sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej, jednak sezon dla piłkarzy tego zespołu jeszcze się nie skończył. Chluba Grodu Tura w minionej kolejce wygrała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki przed własną publicznością. Kolejnym przeciwnikiem chojniczanki będzie Olimpia Elbląg, która w ostatniej serii gier zremisowała z Ruchem Chorzów. Jak przebieg tego spotkania prognozują zakłady bukmacherskie? Czy kwestia zapewnionego już awansu będzie miała realny wpływ na boiskowe wydarzenia?

Chojniczanka Chojnice vs Olimpia Elbląg

Chojniczanka Chojnice w tym sezonie 2. Ligi jest najlepszą drużyną w klasyfikacji meczów domowych. Nic więc dziwnego, że zakłady bukmacherskie faworyzują ten zespół do wygrania w starciu z zespołem Olimpii Elbląg. Warto jednak pamiętać, że Chojniczanka zapewniła już sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej, dlatego też możliwe, że trener w najbliższej rywalizacji zdecyduje się na sporo zmian w wyjściowym zestawieniu. Chluba Grodu Tura w 16 rozegranych spotkaniach domowych straciła zaledwie 13 bramek, co bez wątpienia trzeba wziąć pod uwagę przy ewentualnym obstawianiem tego starcia w ofercie zakładów bukmacherskich online. Warto również podkreślić, że Chojniczanka zaliczyła aż 38 trafień przed własną publicznością, co daje średnią ponad 2 strzelonych goli na jeden mecz domowy.

Olimpia Elbląg jest jednak niewygodnym przeciwnikiem, o czym przekonali się, chociażby piłkarze Ruchu Chorzów w ostatniej kolejce. Chojniczanka o bezpośredni awans rywalizowała właśnie z drużyną Niebieskich, jednak ostatecznie już na 2 kolejki przed końcem rozgrywek zapewniła sobie zwycięstwo w tej potyczce. W klasyfikacji meczów wyjazdowych Olimpia Elbląg plasuje się na 7 miejscu w tabeli. Trzeba przyznać, że jest to całkiem niezły rezultat, jak na możliwości tego zespołu, który w 16. rozegranych w delegacjach wywalczył 20 punktów.

Lokalne informacje z Tucholi znajdziesz tutaj!

Co typować na boiskach 2. Ligi?

Czas odpowiedzieć sobie na najtrudniejsze pytanie, czyli co warto typować w tej rywalizacji? O wypowiedź na ten temat poprosiliśmy eksperta od niższych klas rozgrywkowych.

„Niepodważalny fakt przed rozpoczęciem tego spotkania jest taki, że Chojniczanka Chojnice zapewniła już sobie 2 pozycję w tabeli. Tym samym piłkarze Chluby Grodu Tura zagrają już tylko o honor w starciu z Olimpią Elbląg. Moim zdaniem ma to spory wpływ na proponowane kursy przygotowane przez zakłady bukmacherskie. Analitycy faworyzują tutaj gospodarzy, jednak moim zdaniem goście będą mieli większą motywację w tej rywalizacji. Patrząc w ligową tabelę, łatwo zauważyć, że Olimpia Elbląg nadal ma o co grać, ponieważ realnie liczy się w walce o udział w barażach. Aby tego dokonać, piłkarze z Elbląga muszą nie tylko wygrać swoje spotkanie, ale również liczyć na potknięcie Raduni Stężyca”.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%