Zamknij

Czy szlifierka szerokotaśmowa to urządzenie do Twojego warsztatu

13:31, 04.05.2022 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Szlifierka szerokotaśmowa do drewna należy do podstawowego wyposażenia każdej stolarni oraz warsztatu, który zajmuje się obróbką drewna. Umożliwia ona perfekcyjnie wygładzanie powierzchni materiału, a także przygotowanie go do montażu lub dalszych prac takich jak lakierowanie. Szlifierka jest tak zwaną obrabiarką, przeznaczoną do skrawania. Polega to na sukcesywnym usuwaniu z powierzchni drewna kolejnych warstw o właściwej grubości z wykorzystaniem narzędzi.

W odróżnieniu do tokarek i frezarek szlifierka nie wykorzystuje narzędzi tnących tylko usuwa materiał poprzez ścieranie. Dlatego też szlifierki wykorzystywane są zazwyczaj do obróbki końcowej. Posiadają one jednak bardzo szerokie możliwości. Dzięki nim możliwe jest ostatecznie dopasowanie materiału, nie tylko jego wygładzenie, lecz również nadanie mu odpowiedniej formy, krawędzi, narożników.

Doskonałej jakości szlifierka szerokotaśmowa

Szlifierka umożliwia również opracowanie wewnętrznych otworów, wałków oraz innych ozdobnych. Można również uzyskać bardzo zróżnicowane efekty przez wykorzystanie materiału ściernego o różnej gradacji. Zakres można szlifierki uzależniony jest również od jej typu konstrukcji.

Szlifierka szerokotaśmowa - zastosowanie w warsztacie

Wysokiej jakości szlifierka szerokotaśmowa do drewna jest maszyną przeznaczoną do zastosowania profesjonalnego. Dlatego też idealnie sprawdza się w profesjonalnych warsztatach oraz stolarniach zakładowych. Specyfiką szlifierki szerokotaśmowej jest wykonywanie obróbki tylko w linii prostej wykorzystując przy tym taśmy ścierne o określonej szerokości. Po włączeniu urządzenia taśma rozpoczyna przesuwanie się na specjalnych wałkach. Dzięki temu możliwe jest dopracowywanie powierzchni drewna, zgodnie z potrzebami. Możliwości tej maszyny są jednak bardzo szerokie ze względu na szeroki wybór taśm, a także możliwość dopasowania prędkości jej przesuwu. Można także wybrać dowolną ziarnistość materiału ściernego, aby uzyskać idealnie gładką powierzchnię lub też powierzchnię strukturalną drewna, zgodnie z potrzebami.

Szlifierka szerokotaśmowa https://maszyny-stolarskie.com.pl/szlifierki/szerokotasmowe/ rewelacyjnie sprawdza się zwłaszcza podczas obróbki bardzo dużych powierzchni zarówno płyt, szerokich desek, a także innych elementów drewnianych. Tym całym jej zastosowanie znajduje się przede wszystkim na liniach produkcyjnych, gdzie w krótkim czasie można zrealizować bardzo zaawansowaną obróbkę drewna. Jest to także produkt, który można wykorzystać także w amatorskim warsztacie czy też własnej stolarni, aby zapewnić sobie wygodę.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%