Zamknij

Wakacje z noworodkiem - jaki wózek sprawdzi się w podróży?

15:15, 23.11.2021 | materiały partnera

Pojawienie się w domu dziecka zmienia praktycznie każdy aspekt naszego życia, w tym również sposób planowania wakacji. Spontaniczny wyjazd z niewielkim bagażem nie sprawdzi się, kiedy mamy pod opieką malucha wymagającego od nas stałej opieki i uwagi. Jedną z rzeczy, na które w czasie planowania pierwszych rodzinnych wakacji należy zwrócić szczególną uwagę, jest właściwe dobranie wózka. Wśród dostępnych na rynku modeli znajdziemy rozwiązania różniące się nie tylko wyglądem, ale też wagą, sposobem składania czy posiadanymi funkcjami. Które z nich w czasie podróży sprawdzą się najlepiej?

Dobieraj rozwiązania pod kątem środka transportu

Twoje potrzeby mogą wyglądać nieco inaczej w zależności od tego, czy poruszać będziesz się środkami komunikacji publicznej, na przykład pociągiem, czy samolotem lub prywatnym samochodem. W każdym przypadku z pewnością dużą zaletą będzie lekka konstrukcja, która ułatwi przenoszenie i pakowanie. Przeglądając oferty producentów wózków dla dzieci, uwagę warto zwrócić również na system składania. Niektóre modele posiadają wygodne rozwiązania umożliwiające złożenie ramy nawet jedną ręką, co zdecydowanie sprawdzi się w czasie podróży, kiedy często mamy na głowie kilka rzeczy jednocześnie.

Pewne trudności może sprawić wybranie wózka do samolotu, ponieważ każda z linii lotniczych może mieć nieco inne wymagania dotyczące wymiarów. By uniknąć komplikacji przy wejściu na pokład, najlepiej dokładnie sprawdzić takie informacje już kupując bilet.

Postaw na funkcjonalność

Problemy takie jak przebita opona mogą być sporą niedogodnością nawet w czasie spaceru w pobliżu domu, stają się jednak o wiele poważniejszą przeszkodą, kiedy dochodzi do nich w czasie dalszej podróży. Szczególnie wtedy, kiedy nie mamy łatwego dostępu do możliwości naprawy lub wymiany uszkodzonej części. W podróż najlepiej zabierać więc rozwiązania cenione za wytrzymałość, czyli na przykład koła żelowe, które są bardzo odporne i świetnie poradzą sobie na każdym rodzaju nawierzchni.

Kolejną rzeczą ułatwiającą funkcjonowanie w warunkach podróży są wymiary wózka po złożeniu. Ilość miejsca do przechowywania w pokojach hotelowych jest z reguły dość ograniczona, podobnie jak w bagażniku, jeśli wybieramy się na wakacje własnym autem. Wybranie niewielkiego modelu sprawi, że po złożeniu nie będzie nam on zawadzał, a w chwili potrzeby bez trudu rozłożymy go ponownie i wybierzemy się na spacer.

Zadbaj o miejsce do przechowywania

Podróżując z dzieckiem, musimy być gotowi na każdą ewentualność, dlatego przynajmniej podstawowe gadżety i akcesoria niezbędne w codziennej opiece powinniśmy mieć zawsze pod ręką. Pomogą nam w tym kosz zamontowany pod gondolą oraz pojemna torba na podręczne akcesoria, którą zawiesimy na uchwycie wózka. Dzięki takim dodatkom łatwo spakujemy wszystkie potrzebne nam rzeczy bez potrzeby dźwigania nieporęcznych toreb czy plecaków.

Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu wakacji i wybraniu praktycznego wyposażenia będziemy mogli cieszyć się czasem spędzonym z naszym dzieckiem w podróży. To świetna okazja by tworzyć cenne wspomnienia i nie warto marnować jej na zmartwienia i nerwy, których możemy łatwo uniknąć poprzez zadbanie o właściwe przygotowanie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%