Zamknij

Kursy komputerowe, które pomogą w znalezieniu pracy

12:50, 28.10.2021 | ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Osoby chcące znaleźć pracę lub zmienić ją na bardziej atrakcyjną powinny posiadać umiejętności, które wyróżniają je spośród wielu kandydatów. Niekiedy nawet dyplom z wyróżnieniem może okazać się niewystarczający podczas procesu rekrutacji, jeżeli konkurenci do danego stanowiska posiadają inne dodatkowe kwalifikacje. Im tych kwalifikacji jest więcej, tym większe szanse na rynku pracy. Warto zatem zdobyć umiejętności, które z pewnością przydadzą się niezależnie od wyuczonego zawodu. Można to zrobić na kursach i szkoleniach, w tym komputerowych.

Komputer – podstawowe narzędzie pracy

Obecnie komputer jest najważniejszym narzędziem na każdym stanowisku pracy umysłowej. Sekretariat, magazyn, dział handlowy, marketingu, księgowość, kadry i płace – wszystkie te działy są skomputeryzowane i wymagają znajomości odpowiedniego oprogramowania. W ogłoszeniach, jakie zamieszczają pracodawcy, na ogół wskazane są wymagania odnośnie znajomości poszczególnych programów komputerowych, jak również innych, szerszych kwalifikacji oraz co najmniej kilkuletniego doświadczenia w zawodzie.

W każdym przypadku koniecznością jest choćby podstawowa znajomość oprogramowania biurowego – pakietu Ms Office, w tym zwłaszcza Ms Word, Ms Excel i Ms Access. Do pracy w niektórych działach przyda się również znajomość bardziej specjalistycznych programów, np. finansowo – księgowych, kadrowo – płacowych czy obsługujących gospodarkę magazynową. Dla kandydatów do pracy w dziale marketingu (bądź w ogóle w branży reklamowej) przyda się opanowanie programów graficznych, które mają coraz szersze zastosowanie nie tylko w działach kreatywnych.

Kursy i szkolenia komputerowe

Kursy i szkolenia są doskonałym rozwiązaniem pod względem inwestowania we własną wiedzę i  umiejętności praktyczne. Warto ukończyć takie, które nie tylko umożliwiają zdobycie określonych kwalifikacji, ale także nadają uprawnienia, udokumentowane przez odpowiednie organy państwa, np. Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest to ważne z dwóch powodów:

Kurs lub szkolenie kosztuje; lepiej zainwestować pieniądze w kurs nadający oficjalne uprawnienia, niż w szkolenie, z którego świadectwo nie ma wartości urzędowej

Po ukończeniu kursu nadającego uprawnienia znacznie łatwiej jest znaleźć pracę niż po kursie tych uprawnień nienadającym.

Kursy i szkolenia komputerowe trwają zazwyczaj od jednego do kilku dni, w zależności od instytucji organizującej i przedmiotu szkolenia. Ceny są różne; od niespełna 200 zł za kurs nawet do 1000 zł i więcej.

Kursy komputerowe TEB

Szkoły TEB (Towarzystwa Edukacji Bankowej) funkcjonują na polskim rynku od 25 lat. Pod auspicjami TEB działają szkoły policealne, technika, licea ogólnokształcące, a także organizowane są różne kursy i szkolenia, w tym także komputerowe. Szkoły TEB istnieją w 46 polskich miastach. Kursy TEB w Bydgoszczy przygotowują kandydatów do pracy w wielu specjalnościach, umożliwiają także naukę oprogramowania komputerowego, w tym pakietu Ms Office. Placówka bydgoska działa od 2004 roku.

Zajęcia na kursach komputerowych odbywają się przede wszystkim w weekendy i trwają od kilku do kilkudziesięciu godzin. Organizowane są według zapotrzebowania na rynku pracy. Najbliższe kursy komputerowe w Bydgoszczy odbędą się 30 października 2021 roku, a obejmować będą szkolenie z zakresu znajomości programów Ms Excel i Ms Access. Kurs Ms Excel jest dwustopniowy. Można połączyć wszystkie trzy kursy: Ms Excel podstawowy, Ms Excel zaawansowany i Ms Access, wówczas ich łączna cena jest o 300 zł niższa, niż zsumowane ceny każdego z nich oddzielnie. Wszystkie te kursy odbywać się będą w trybie stacjonarnym. Zapisy prowadzone będą w dniu kursu; obowiązuje opłata wpisowa w wysokości 50 zł w dniu zapisu, a kandydat musi być osobą pełnoletnią. Nie są wymagane żadne dodatkowe warunki. Zajęcia prowadzone będą w profesjonalnie wyposażonych, nowoczesnych pracowniach, przez doświadczonych specjalistów, a uczestnicy kursu mają zapewnione wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe w ramach opłaty.

W dniu 14 listopada 2021 roku planowane jest przeprowadzenie stacjonarnego kursu z zakresu podstaw edytora tekstu Ms Word. Przewidziany czas trwania to 6 godzin, zapisy w dniu kursu w placówce TEB w Bydgoszczy. Opłata za kurs wynosi 160 zł. Zajęcia będą się odbywać w pracowni informatycznej. Obowiązuje opłata wpisowa 50 zł w dniu zapisu. Podobnie jak w przypadku pozostałych kursów, uczestnikom zapewnia się wszystkie materiały szkoleniowe i wydaje się dokument ukończenia kursu, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, a także certyfikat TEB Edukacja.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%