Zamknij

PIT 2022 online- jak w szybki sposób rozliczyć się z Urzędem Skarbowym?

09:09, 27.10.2021 | materiały partnera
Skomentuj

Koniec każdego roku dla osób posiadających dochody wiąże się z przypomnieniem o konieczności rozliczenia zeznań podatkowych. Urząd Skarbowy skrupulatnie sprawdza swoich interesantów i dba o to, by każda z osób w prawidłowy sposób rozliczyła się ze swoich dochodów. Jeżeli jeszcze do tej pory nie korzystałeś z opcji rozliczenia PIT online, koniecznie sprawdź jak to zrobić.

Program Twój e- PIT online- jak działa ta usługa?

Proces rozliczenia online może nieco różnić się w zależności od tego, jaki rodzaj dokumentów podlega weryfikacji i uzupełnieniu. Schemat postępowania najczęściej jest, jednak w miarę podobny. Po zalogowaniu się do systemu podatnik zobaczy swój wstępnie wypełniony danymi z Ministerstwa Finansów PIT. Wystarczy sprawdzić wpisane do niego dane (należy zrobić to bardzo dokładnie), a potem dodać do niego wymagane informacje i załączniki. System bardzo sprawnie podpowiada, jakie dane należy uzupełnić w wyznaczonych miejscach. Na każdym kroku kontroluje Twoje działania. Nie pozwoli więc na błędne uzupełnienie formularza. Po wysłaniu deklaracji, na swój adres mailowy otrzymasz Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które jest gwarancją dostarczenia dokumentów do wybranego urzędu. Swoją deklarację PIT online możesz pobrać z systemu w formacie PDF, w celu przechowania jej w wersji fizycznej.

Jak rozliczyć pit online samodzielnie?

Dzięki programowi Twój e-pit online już dziś możesz przygotować się do wstępnego rozliczenia podatkowego. Obowiązek złożenia deklaracji podatkowej spoczywa głównie na Twoich barkach. Najlepiej więc zrobić to szybko, tak by jak najszybciej otrzymać zwrot pieniędzy. PIT 2022 najlepiej oczywiście rozliczyć przez internet. Jakie korzyści wynikają z takiego rozwiązania?

  • Sam dokładnie sprawdzasz, czy wszystkie potrzebne informacje zostały wpisane do zeznania podatkowego. Masz wgląd w dokumenty, możesz je korygować i uzupełniać.
  • Zwrot podatku otrzymasz w ciągu maksymalnie 45 dni od złożenia deklaracji. Zostanie on przesłany na Twoje konto bankowe.
  • Masz możliwość rozliczenia się wspólnie z małżonkiem oraz wprowadzenia wszystkich innych ważnych informacji, które mogą mieć wpływ na otrzymanie ulg podatkowych
  • Dzięki zastosowaniu maksymalnych kosztów uzyskania przychodu zapłacisz najniższy podatek.
  • Po uzupełnieniu wszystkich ważnych informacji o ulgach i odliczeniach otrzymasz najwyższy możliwy zwrot pieniędzy.
  • Masz możliwość przekazania 1% podatku na wybraną przez siebie organizację charytatywną.

Rozliczenie PIT online- dlaczego warto?

Program Twój e-PIT stał się bardzo powszechną formą rozliczenia wobec Urzędu Skarbowego.  Swoją popularność zyskał przede wszystkim, dzięki możliwości szybkiego załatwienia spraw związanych z rozliczeniem podatkowym. Jest to najbezpieczniejszy sposób na rozliczenie PIT. Wszystkie dane używane przez program przechowywane są bezpiecznie. Dzięki najnowszej technologii nie ma możliwości, by wyciekły one w niepożądany sposób. Mobilny program pozwala na uzupełnienie informacji praktycznie w każdym momencie. Można zrobić to z poziomu laptopa, tabletu, czy telefonu. Jest to narzędzie połączone z portalem gov.pl, więc użytkownik ma gwarancję tego, że otrzymane w druku dane, zgadzają się z tymi urzędowymi. Dodatkowo podstawą rozliczenia PIT jest dokument uzupełniony informacjami z Urzędów Skarbowego. Daje to pewność prawidłowego uzupełnienia formularzy.

Do złożenia deklaracji PIT online warto przygotować się już w tym momencie. PIT 2022 online będzie można składać od 15 lutego. Każdy podatnik zobowiązany jest do rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Warto więc zrobić to jak najszybciej, by w krótkim czasie otrzymać zwrot podatku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%