Zamknij

Jak wybrać dobre meble z metalu?

15:46, 25.10.2021 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Meble metalowe to ogromne możliwości zastosowania, dlatego właśnie tak chętnie wykorzystuje się je w różnych branżach i dziedzinach, zarówno prywatnie jak i przemysłowo.

Co charakteryzuje meble z metalu

Regały i szafy metalowe mają wiele zalet, do najważniejszych należą jednak prostota a jednocześnie solidność wykonania. Blacha, najczęściej grubości ok.1mm zapewnia meblom tego typu wytrzymałość, stabilność i odporność na wilgoć oraz zróżnicowane temperatury, zarówno niskie jak i wysokie. Meble z blachy maluje się proszkowo, co dodatkowo zabezpiecza je przed korozją a przy tym szeroka paleta barw nadaje im szczególnego charakteru.

Taki sprzęt jest łatwy w czyszczeniu i odkażeniu, nie straszne mu oleje, smary czy inne silne zanieczyszczenia prawdopodobne w warsztatach czy halach produkcyjnych. Złożenie ich lub przestawienie także nie stanowią problemu, ponieważ konstrukcja jest prosta oraz stosunkowo lekka. Niezwykle praktyczną cechą jest możliwość regulacji półek, czyli umieszczenie ich na różnych wysokościach tak, aby bez problemu zmieściły się tam przedmioty o różnych gabarytach.

Dodatkowe wzmocnienia, zawiasy i solidne zamki świetnie sprawdzają się w metalowych szafkach socjalnych BHP oraz szafach kartotekowych czy medycznych. Wszystkie te zabezpieczenia gwarantują, że nikt niepowołany nie dostanie się do przechowywanych dokumentów, sprzętów czy leków.

Na co powinno się zwrócić uwagę kupując meble z metalu

Przede wszystkim należy jasno określić nasze potrzeby oraz możliwości wnętrza w jakim dany mebel ma się znaleźć, liczą się konkretne wymiary mebla.

Producenci oferują swoim klientom meble modułowe, lub meble skonstruowane tak, by można je postawić ciasno jedna przy drugiej (np. szafki metalowe na ubrania) tak aby funkcjonalnie rozplanować przestrzeń. Szafy i regały metalowe mogą być wyposażone zarówno w półki z płyty wiórowej jak i takie z metalu, dobrze jest więc określić z grubsza co chcemy magazynować na takich półkach. W przypadku gdy będzie to ciężki sprzęt czy narzędzia, warto postawić na trwalsze, stalowe, które nie ulegają odkształceniom pod wpływem ciężarów. Niezwykle istotne jest, by wiedzieć jakie obciążenia powinien wytrzymać dany mebel, czy będą to jedynie akta w teczkach papierowych, grube i liczne książki , artykuły biurowe czy narzędzia.

Nie bez znaczenia są też typ przechowywanych przedmiotów, estetyka mebli, ich stabilność i jakość wykonania. Warto więc skorzystać z usług sprawdzonych dostawców.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%