Zamknij

Gdzie szukać inspiracji urządzając pokój dla dziecka?

15:29, 08.10.2021 | materiały partnera

Jeżeli jako rodzic stoisz przed tym zadaniem, może to być projekt, który przyniesie Ci dużo satysfakcji, ale który wymaga wysiłku i pogodzenia różnych potrzeb. Z jednej strony rodzice myślą o dziecku, żeby czuło się komfortowo, żeby miało miejsce do nauki, miejsce do zabawy, zaproszenia przyjaciół. Z drugiej strony, pokój musi być praktyczny dla rodzica, meble uniwersalne na co najmniej kilka lat, dużo przestrzeni do przechowywania i mebli, które mogą pełnić kilka funkcji. Z trzeciej strony, upodobania dziecka są bardzo ważne, warto pytać je o zdanie i zadbać o odzwierciedlenie jego gustu.

Niestety, kreatywność dzieci przechodzi oczekiwania dorosłych. Nie w niej miejsca na praktyczność i funkcjonalność. Dla dziecka prośba o drzwi do pokoju w trakcie koła nie jest ani odrobinę nierealna. Warto przedstawić dziecku różne opcje do wyboru, i w ten sposób włączyć je w podejmowanie decyzji. Jak pogodzić tak różne cele i potrzeby? Gdzie szukać inspiracji na wystrój wnętrza pokoju dziecięcego? Polecamy kilka nieoczywistych miejsc.

Odwiedzaj kawiarnie, restauracje, szkoły ze strefami przyjaznymi dzieciom

Jest to świetne miejsce, żeby podpatrzeć jakie rozwiązania sprawdzają się w praktyce. Przy okazji możesz również podpytać, co się wcale nie sprawdziło. Jeżeli masz możliwość zabrania swojej pociechy, z łatwością zauważysz, co przypada jej/jemu do gustu. To bardzo fajny sposób, żeby podpatrzeć używane materiały, aranżację wnętrz, funkcjonalne meble, czy dekoracje i smaczki.

Przeglądaj strony sklepów meblowych

Bardzo często przygotowują one fantastyczne wizualizacje wnętrz, które są opracowane przez profesjonalnych projektantów. Oczywiście wizualizacje te są przesycone produktami marki, niemniej oferują bardzo dużo wartościowych rozwiązań. Z drugiej strony, jeżeli szukasz konkretnego produktu, najprościej jest po prostu przejrzeć ofertę. Na przykład na hasło regał dziecięcy wpisane w wyszukiwarkę, otrzymamy mnóstwo inspirujących produktów, a nawet aranżację regałów we wnętrzach.

Rozeznaj się w tym, co lubi Twoje dziecko

Jeżeli masz możliwość obejrzenia wspólnie z pociechą jego ulubionej bajki, komiksu, magazynu, czy strony internetowej, możesz się dać zainspirować jego zainteresowaniami. Elementy bajkowe, komiksowe, czy związane z idolami da się wpleść do pokoju w postaci dekoracji, czy też wydzielenia osobnego kącika. Ma to szansę uczynić pokój wyjątkowym dla Twojego dziecka.

Odwiedź popularne serwisy z inspiracjami

Jest kilka stron internetowych, które słyną z gromadzenia przeróżnych inspiracji. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o Pintereście, chociaż jest on niekiedy odrealniony i zdarza się, że proponowane rozwiązanie, wygląda ślicznie, ale jest niefunkcjonalne. W aranżacji mebli może pomóc homebook.pl, homify.pl lub homesquare.pl. Prezentowane na nich prace są niejednokrotnie nagradzane przez specjalistów i spójne stylistycznie. Będziesz mieć również pewność, że trzymasz się najnowszych trendów.

Wyjdź na zewnątrz z notatnikiem

Inspiracja ma to do siebie, że przychodzi do nas niespodziewanie. Nie daj się presji i daj sobie odpocząć. Niech Twoja głowa skupi się na czymś innym, a zobaczysz, że jakiś fantastyczny pomysł do niej wpadnie. Może to być na spacerze w pobliżu opuszczonej fabryki. Daj sobie szansę na wykorzystanie pomysłu i go zapisz! Inspiracje spoza przestrzeni zamkniętych, mogą Cię skłonić np. do wykorzystania mniej standardowych materiałów lub kształtów.

Lista inspirujących miejsc jest nieskończona. Daj sobie czas, a na pewno znajdziesz swoje własne. No i nie daj się zwariować! Najważniejsze, żeby pokój był bezpieczny i jasny.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%