Zamknij

Materace dostępne w Jastrzębiu Zdroju - kiedy stary wymienić na nowy?

12:02, 08.04.2021 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nie wiesz, czy Twój dotychczasowy materac powinien być już wymieniony? Podpowiadamy, jakie czynniki wskazują na to, że to już najwyższy czas.

Nowy materac a zdrowie

Miewamy tendencję do niedoceniania tego, jak bardzo istotne jest podłoże, na którym śpimy. Dobrej jakości materac, taki jak wyprodukowany przez markę Hilding, zapewnia nie tylko komfortowy sen, ale również optymalny wypoczynek i regenerację całego organizmu. Materace o statusie wyrobów medycznych (np. piankowy materac Hilding Salsa i kieszeniowy materac Hilding Flamenco), mają udowodnioną skuteczność w zapobieganiu wad postawy, wspomaganiu regeneracji pozabiegowej i fizjoterapii. Można zatem powiedzieć, że dbając o wybór dobrej jakości materaca, wykonujemy działanie na rzecz wsparcia swojego zdrowia.

Szukasz sklepu z najlepszymi rozwiązaniami dla snu w Twojej okolicy? Zajrzyj na Materacejastrzebiezdroj.pl

Stary materac - w jaki sposób może Ci zaszkodzić?

Nieodpowiednie podłoże do spania nie daje dobrego podparcia dla kręgosłupa, co ma wiele fatalnych skutków. Przede wszystkim, doświadczamy różnego rodzaju bólów - nie tylko kręgosłupa, ale także lędźwi, barków, bioder i głowy. Zbyt twarde, jak i zbyt miękkie podłoże uciska nerwy i negatywnie wpływa na krążenie krwi. Niekiedy przez długi czas szukamy przyczyn naszego złego samopoczucia, wykonując różnorodne badania i udając się od lekarza do lekarza. Tymczasem zdarza się, że prosta wymiana materaca, szczególnie na jeden z kolekcji materacy medycznych marki Hilding, potrafi w krótkim czasie zdziałać cuda.

Po czym rozpoznać, że Twój materac wymaga wymiany?

Jeżeli co rano zdarza Ci się odczuwać:
- bóle głowy
- mrowienie kończyn
- wrażenie "nierozciągniętych" mięśni i "połamanie",
ponadto bywasz niewyspany, często budzisz się w nocy i przewracasz z boku na bok, nie mogąc znaleźć wygodnej dla siebie pozycji - Twój materac może być główną tego przyczyną. Nawet, jeśli jest to podłoże dobrej jakości może zdarzyć się, że jest nieodpowiednio dla Ciebie dobrane, jeśli chodzi o twardość. Aby to sprawdzić, wykonaj prosty test, który zalecają specjaliści od snu współpracujący z marką Hilding. Połóż się na plecach na swoim materacu i postaraj się wsunąć pod odcinek lędźwiowy dłonie - jeśli uda Ci się to bez problemu, oznacza to, że materac jest dla Ciebie zbyt twardy. Taka sytuacja najczęściej skutkuje bólami bioder i barków (szczególnie, jeśli jesteś szczupłą osobą i śpisz na boku), a także odcinka lędźwiowego. Jeśli materac jest zbyt miękki, po wsunięciu pod plecy dłoni czujesz, że wykrzywiają się one tworząc półkolisty kształt. Prawidłowo dobrany materac umożliwia wsunięcie dłoni pod plecy z dużym trudem i przylegają one do płaszczyzny materaca na płasko.

Potrzebujesz kupić materac w Twoim mieście? Zobacz na: Materaceinowroclaw.pl

Technicznie parametry materaca a jego potrzeba wymiany

Jeżeli Twój materac ma widoczne gołym okiem oznaki zużycia, takie jak wgłębienia czy uszczerbek pianki - również jest czas na jego wymianę. Warto zaznaczyć, że wysokiej jakości piany wykorzystywane przez renomowane marki nie odkształcają się trwale pod wpływem ciężaru ciała. Piany wysokoelastyczne, takie jak np. zastosowane w ortopedycznym materacu Hilding Rumba, odkształcają się wyłącznie na czas oddziaływania na nie siły (naszego ciężaru). W przypadku pian termoelastycznych, oprócz ciężaru istotna jest także temperatura ciała osoby leżącej (taką pianę odnajdziemy również w Hilding Rumba i Hilding Salsa).

Dla większości osób optymalną twardością materaca jest H2 lub H3. Bywa jednak, że preferencje zmieniają się w trakcie użytkowania materaca (np. przybranie lub zrzucenie na wadze może mieć na to wpływ) lub partnerzy śpiący we dwoje mają inne oczekiwania. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem okazują się wysokiej jakości materace hybrydowe (np. Hilding Electro). Można także korzystać z tzw. topperów - czyli nakładek zwiększających lub zmniejszających twardość podłoża (np. materac Bass Hilding).

Potrzebujesz więcej informacji na temat prawidłowej postawy i ćwiczeń, które pomogą Ci uwolnić się od bólu kręgosłupa? Zajrzyj na zdrowykregoslup.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%