Zamknij

Jak dbać o podłogi w biurach, sklepach, halach?

12:15, 16.03.2021 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podłoga powinna służyć długie lata. Musi być bezpieczna dla użytkowników. Pierwszym warunkiem takiej powierzchni jest jej czystość. Najwięcej uszkodzeń i zniszczeń bierze się z nieprofesjonalnego usuwania zabrudzeń i zaniedbania. Prowadzenie jakiejkolwiek działalności na obiektach większego formatu wymaga od nas szczególnej dbałości o stan powierzchni i wewnętrzny porządek. Warto użyć do tego wysokiej klasy sprzętu lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

Rodzaje powierzchni i ich czyszczenie.

Biuro.

Podłoga w biurze musi być elegancka, a jednocześnie odporna i trwała. Ważne jest, by charakteryzowała się łatwością czyszczenia oraz była antypoślizgowa. Posadzki biurowe mogą być cementowo-żywiczne i tworzyć gładką taflę bez połączeń. Mogą też być wyłożone płytkami lub stanowić drewniane albo winylowe powierzchnie. Nierzadko jeszcze zdarza się, że podłoga w biurze pokryta jest wykładziną. Rozwiązań jest wiele.

Sposób czyszczenia. Regularnie zamiatać, odkurzać i usuwać piasek. Okresowo przecierać wilgotną szmatką. Przy myciu uważać, by nie zamoczyć zbytnio podłogi drewnianej. Używać środków z odpowiednim do tego przeznaczeniem.

Sklep o większej powierzchni.

Tu najlepiej sprawdzą się sztuczne tworzywa z nylonu bądź polipropylenu. Oba są odporne na ścieranie oraz środki chemiczne. Dobrym rozwiązaniem jest też ceramika lub posadzki żywiczne. W sklepach o niedużej powierzchni jest też drewno, PCW lub linoleum.

Sposób czyszczenia. Posadzki z tworzyw sztucznych najlepiej czyścić za pomocą preparatów do gruntownego czyszczenia oraz nowoczesnych urządzeń tarczowych. Podobnie jest z terakotą czy kamieniem. Szorujemy za pomocą urządzeń tarczowych https://klido-czystosc.pl/, a potem brud zbieramy odkurzaczem. Po umyciu pamiętajmy o środkach konserwujących i antypoślizgowych. W przypadku drewna częściej odkurzajmy, rzadziej przecierajmy mokrymi ścierkami. Lepszą opcją są lekko wilgotne mopy.

Magazyny i hale.

Dobór odpowiedniej powierzchni uzależniony jest w takim miejscu od stopnia eksploatacji. Planując wykonanie podłogi w przestrzeni przemysłowej, należy wziąć pod uwagę obciążenie pojazdów, maszyn, uderzeń, drgań, pracy i wszelkich obciążeń wynikających z ciężaru składowanych materiałów. Z reguły warstwa podłogi jest grubą betonową posadzką, dodatkowo utwardzaną. Innym rozwiązaniem są podłogi żywiczne.

Sposób czyszczenia. Posadzki betonowe należy odkurzać (ręcznie lub odkurzaczem) i czyścić za pomocą specjalnego środka lub czystą wodą przy użyciu urządzeń ciśnieniowych, lub odpowiednich maszyn przemysłowo-czyszczących. Podłogi żywiczne najlepiej czyszczą miękkie mopy lub odkurzacze piorące i gumowe bądź piankowe ściągaczki do wody.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%