Zamknij

Czym jest kawa alternatywna?

14:54, 07.03.2021 | materiały partnera

Alternatywne metody parzenia w połączeniu z najwyższej jakości kawami speciality są idealnym wyborem dla tych osób, które chcą uzyskać czysty i przejrzysty napar o niepowtarzalnym smaku. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń i akcesoriów do alternatywnego parzenia kawy, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi.

Dlaczego warto wybrać kawę ziarnistą z palarni kawy?

Profesjonalna palarnia kawy wyposażona jest w specjalistyczne piece, dzięki którym możliwe jest równomierne wypalenie ziaren. Smak i aromat kawy speciality zależy nie tylko od jakości poszczególnych ziarenek, ale również od procesów, które zachodzą właśnie podczas palenia. Kawy z palarni są produktami najwyższej jakości, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Dostępne kawy w sklepach niestety są palone zbyt ciemno. Tylko dobra palarnia kawy jest w stanie znaleźć idealny balans pomiędzy słodyczą i kwasowością.

Jakie są sposoby parzenia kawy domowymi metodami?

Jedną z najpopularniejszych metod parzenia kawy speciality jest oczywiście niesamowita kawiarka. Jest to w chwili obecnej najpopularniejsza alternatywa dla ekspresu. Największym atutem kawiarki jest nie tylko bardzo atrakcyjna cena, ale również to, że przygotowanie naprawdę dobrego naparu nie stanowi żadnego większego wyzwania. Osoby, które chcą zaparzyć kawę metodą przelewową, powinny z kolei postawić na urządzenie o nazwie Chemex. Dzięki metodzie przelewowej można wydobyć największą ilość aromatów z kawy. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywa AeroPress. Jest to bardzo proste urządzenie, dzięki któremu można w domowych warunkach przygotować przepyszną kawę. Nowoczesny AeroPress to doskonałe urządzenie przede wszystkim dla osób, które bardzo często podróżują. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze metody parzenia kawy alternatywnej, to nie można zapominać także o dripie. Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał tego urządzenia, należy oczywiście postawić na wysokiej jakości filtry.

Jaka jest najlepsza kawa ziarnista?

Wybranie najlepszej kawy ziarnistej nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że każdy człowiek ma nieco inne kubeczki smakowe. Z praktycznego punktu widzenia najlepiej samodzielnie wypróbować kilka najpopularniejszych gatunków kawy speciality i metod jej parzenia, dzięki czemu najłatwiej będzie wybrać idealny dla siebie napar. Osoby, które nie znają się na kawie ziarnistej, powinny jak najszybciej skorzystać z oferty sprawdzonych palarni kawy, które mogą pochwalić się dobrą opinią i wieloma zadowolonymi klientami. Według wielu doświadczonych baristów najlepszymi walorami smakowymi może pochwalić się arabica, która wyróżnia się długimi i płaskimi ziarenkami. Jest to bardzo delikatna odmiana kawy, która w swoim składzie zawiera niewielką ilość kofeiny. Osoby, które w pierwszej kolejności stawiają na espresso, powinny rozejrzeć się za kawą ziarnistą Bourbon. Jeżeli chodzi o popularne latte, to najlepiej sprawdzi się kawa alternatywna Mundo Novo. Dla osób, które z kolei przepadają za mocnym posmakiem czekolady najlepszym wyborem będzie Mocca.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%