Zamknij

Jak ożywić związek? Oto kilka porad

13:27, 21.01.2021 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Namiętność, czułość i nieustanna fascynacja partnerem to uczucia, które pojawiają się na początku każdego związku. Niestety wraz z upływem czasu uczucia te skrywają się pod natłokiem pracy i domowych obowiązków. Po latach wspólnego mieszkania pod jednym dachem we wspólną relację wkraść może się monotonia. Jeśli czujecie, że i w Waszym związku brakuje emocji, spróbujcie wykorzystać jeden z opisanych niżej sposobów na przywrócenie bliskości między dwojgiem ludzi.

Oderwijcie się od codzienności

Każdy związek wymaga spędzania czasu sam na sam. Jeśli macie dzieci może to być trudne, ale warto wtedy skorzystać z pomocy dziadków, cioć czy opiekunki. Nie musicie od razu wyjeżdżać na miesiąc do ciepłych krajów, ale z pewnością lepiej będzie spędzić czas poza domem. Pozwoli to Wam oderwać się od domowych obowiązków i zmotywuje Was do zadbania o swój wygląd. Możecie odwiedzać miejsca, w których spędzaliście swoje pierwsze randki. Nawet wizyta w kinie, w restauracji czy wspólny spacer będzie dobrym pomysłem. Najważniejsze byście robili to, co sprawia Wam obojgu radość.

Czytajcie razem książki

Rozrywką dla wielu par jest wspólne oglądanie filmów i seriali. Nie ma w tym nic złego, ale zdecydowanie korzystniejsze dla bliskich relacji jest czytanie sobie nawzajem książek. Do tego celu najlepiej wybrać romans lub powieść erotyczną. Opisane tam historie przepełnione są pożądaniem i namiętnością, które z pewnością Wam się udzielą. Przykładami takich gorących powieści są np. najnowszy romans Georgii Le Carre pt. "Najlepsza oferta" albo seria “365 dni” Blanki Lipińskiej. Książkę możecie czytać wieczorami lub odczytywać sobie jej fragmenty w ciągu dnia przez telefon.

Nie każdą chwilę musicie spędzać razem

Wspólne spędzanie czasu jest niezwykle ważne dla podtrzymywania wzajemnej bliskości, ale nie oznacza to, że musicie razem przebywać przez całą dobę. Każdy z nas potrzebuje w ciągu dnia chwili tylko dla siebie. Zadbajcie więc o to, by każde z Was miało chociaż godzinę dziennie tylko dla siebie, bez konieczności myślenia o sprzątaniu czy zajmowaniu się dziećmi. Taki czas można poświęcić na spotkanie z przyjaciółmi, zakupy czy relaksującą kąpiel.

Sprawiajcie sobie drobne prezenty

Niespodzianki potrafią wywołać uśmiech na twarzy każdego człowieka. Wręczajcie je sobie chociaż kilka razy w miesiącu. Nie chodzi oczywiście o drogie prezenty, ale o drobnostki, takie jak dobra kawa, pachnący kosmetyk, słodkości czy zebrany własnoręcznie bukiet kwiatów. Doskonałym pomysłem będzie też stworzenia drzewa marzeń, na którym możecie zapisywać, co chcielibyście robić w wolnym czasie oraz jakie rzeczy sprawiłyby Wam przyjemność. Pozwoli to Wam uniknąć wpadki w wyborze niespodzianki.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%