Zamknij

Jak wybrać odpowiedni narożnik do salonu?

14:08, 21.12.2020 | materiały partnera

Nic dziwnego, że obecnie narożnik to najpopularniejsze rozwiązanie w Polskich salonach. Wyparły one z rynku tradycyjne wersalki, kanapy oraz rozkładane łóżka. Narożniki są naprawdę wielofunkcyjnym meble, który pozwala na komfortowy odpoczynek. Jego wybór powinien zależeć od kilku czynników, jak na przykład wielkość pomieszczenia czy konieczność posiadanych funkcji. Jeżeli zastanawiacie się jak wybrać odpowiedni narożnik do salonu, zdecydowanie przeczytajcie poniższy artykuł.

Podstawowym zadaniem narożnika jest umożliwienie komfortowego wypoczynku. Posiada on jednak drugą, ważną funkcję, czyli dekoracyjną. Narożnik często jest największym meblem w salonie, dlatego skupia on na sobie oczy wszystkich domowników oraz gości. Jest to tak zwane centrum naszego domu, gdzie rozmawiamy, odpoczywamy, oglądamy, gramy czy śpimy. Nasz wybór powinien więc być dobrze przemyślany. Dzięki temu otrzymamy mebel praktyczny oraz pasujący aranżacyjnie do reszty wnętrza.

Preferencje domowników

Na samym początku musimy więc ustalić, do czego narożnik będzie nam tak naprawdę potrzebny. Dzięki temu ustalimy konkretny budżet, jaki mamy do zagospodarowania. Bardzo zależy Ci na jego funkcjonalności? Warto zdecydować się w takim przypadku na duży narożnik z funkcją spania, pojemnikami na pościel oraz wygodnymi zagłówkami. Materiał też nie powinien kleić się do ciała i być prosty w utrzymaniu w czystości. Na przykład skóra może skrzypieć, przez co będzie zakłócać spokój domowników. Jeżeli ważna będzie dla nas funkcja dekoracyjna, możemy zdecydować się na mebel o bardziej dynamicznych kształtach, tapicerowany czy o ciekawej kolorystyce.

Wielkość narożnika

Jest to kolejny kluczowy czynnik przy wyborze odpowiedniego mebla. Pamiętajmy o tym, że narożnik musi być przede wszystkim komfortowy. Musi on pomieścić kilkuosobową rodzinę lub grono znajomych. Możemy więc zmierzyć długość, jaka będzie nam potrzebna. Wystarczy nam do tego zwykła metrówka. Konieczne jest także uwzględnienie wielkości pomieszczenia oraz innych mebli w salonie. Duży narożnik nie może przytłaczać ani zastawiać ciągu komunikacyjnego.

Styl narożnika

Oczywiście wygląd ma ogromne znaczenie. Narożnik stoi tak naprawdę w centrum naszego pomieszczenia, dlatego warto dobrze przemyśleć to, w jakim stylu będzie on musiał być. Tańsze narożniki są wykonane z gorszych jakościowo materiałów, dlatego mogą mieć problemy z płynnym i cichym rozkładaniem. Mogą one być także obite z materiałów, który szybko łapie zabrudzenia. Pamiętajmy o tym, żeby narożnik idealnie współgrał z resztą pomieszczenia oraz wyposażeniem.

Cena narożnika

Chyba każdy z nas decydując się na zakup danego mebla ma ograniczony budżet. Cena jest nadal głównym kryterium, którym się kierujemy podczas zakupów. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że decydując się na tańsze meble wypoczynkowe musimy liczyć się z wszystkimi ich wadami. Mogą one wyjść na jaw już pierwszego dnia ich użytkowania. Tańsze narożniki mogą mieć problem z rozkładaniem się, głośnym mechanizmem, skrzypieniem czy zapadającym się siedziskiem. Warto więc oprócz ceny kierować funkcjonalnością mebla. Nie wybierajmy narożników nijakich, ponieważ będziemy wtedy niezadowoleni z zakupu. Meble wypoczynkowe mają nam służyć przecież przez parę ładnych lat.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop