Zamknij

Czy szczoteczka soniczna usuwa kamień nazębny?

13:04, 25.09.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:04, 25.09.2020

Być może zdarzyło Ci się usłyszeć od znajomych lub w reklamie, jak dużym problemem jest kamień nazębny, a być może nawet Twój dentysta zwrócił uwagę, że masz go na swoich zębach. Wszyscy wiemy, że kamień nazębny to nic dobrego, a jego następstwem mogą być poważne problemy z jamą ustną, zębami i dziąsłami.

Jak więc zapobiec powstawaniu kamienia nazębnego lub – jeżeli już się pojawi – się go pozbyć? Czy szczoteczka soniczna może nam w tym pomóc?

Kamień nazębny – co to jest?

Zacznijmy od samego początku: czym w ogóle jest kamień nazębny?

W naszej jamie ustnej żyją bakterie, które żywią się resztkami jedzenia pozostałymi w naszej jamie ustnej. Te bakterie tworzą niewidzialny biofilm, który pokrywa każdy z naszych zębów. Ta warstwa, w połączeniu z naszą śliną, twardnieje po jedzeniu czy piciu, tworząc płytkę nazębną. Ta płytka nazębna utworzona przez bakterie wytwarza kwasy za każdym razem, kiedy zjemy coś zawierającego cukier (nie tylko słodycze, ale też warzywa i owoce czy pieczywo). Te kwasy działają szkodliwie na szkliwo zębów i mogą prowadzić do powstania trwałych uszkodzeń.

Płytka nazębna to nic dobrego, ale regularne i dokładne szczotkowanie zębów, ich nitkowanie oraz wizyty u dentysty pozwalają utrzymać ją pod kontrolą bez szkodliwych dla jamy ustnej skutków. Jeżeli jednak nie jest usuwana regularnie, płytka nazębna mineralizuje się (twardnieje), zamieniając się w kamień nazębny. Kamień nazębny ma ciemny kolor i jego obecność na zębach jest widoczna gołym okiem; jest przy tym bardzo szkodliwy dla zębów.

Szczoteczka soniczna – czy jest skuteczniejsza niż zwykła?

Szczoteczki soniczne to fantastyczne urządzenia, które wykorzystują najnowocześniejsze technologie, aby zadbać o zdrowie naszych zębów i dziąseł. Wykorzystują technologię soniczną, która wprawia główkę szczoteczki w ruch wibracyjny nawet do 42 000 ruchów na minutę, dzięki czemu są niezwykle skuteczne w czyszczeniu zębów – dla porównania, używając klasycznej szczoteczki do zębów jesteśmy w stanie wykonać jedynie ok. 600 ruchów na minutę.

Dobra szczoteczka soniczna

Dodatkowo najnowocześniejsze szczoteczki soniczne, takie jak np. Oclean X Pro, posiadają wbudowane sensory, które są w stanie zmapować naszą jamę ustną i ocenić, jak dobrze szczotkujemy zęby i czy nie pomijamy żadnego miejsca. Te dane przekazywane są użytkownikowi za pomocą aplikacji na telefon, co pomaga w budowaniu dobrych nawyków i poprawie sposobu szczotkowania. Szczoteczka Oclean X Pro sugeruje na podstawie zebranych danych najodpowiedniejszego trybu szczotkowania dla użytkownika, a także pozwala nam na konfigurację własnego programu.

O Oclean X Pro możesz dowiedzieć się więcej zaglądając do oficjalnego sklepu polskiego dystrybutora marki na https://oclean.pl

Czy szczoteczka soniczna usunie kamień nazębny?

Niestety kamień nazębny jest zbyt twardą substancją, aby szczoteczka soniczna czy jakikolwiek inny sprzęt używany w domowych warunkach był w stanie go usunąć. Nie znaczy to, że jesteśmy zupełnie bezbronni w tej walce – jak już wiemy, kamień nazębny to efekt pozostawania na zębach przez dłuższy czas płytki nazębnej, z którą szczoteczki soniczne doskonale sobie radzą. Przy regularnym i dokładnym szczotkowaniu zębów uda Ci się utrzymać płytkę nazębną na minimalnym poziomie. Szczoteczki takie jak Oclean X Pro pomogą Ci nawet poprawić technikę szczotkowania.

A co, jeżeli już masz kamień nazębny? Najlepszym – i jedynym – wyjściem w Twoim wypadku będzie wizyta u dentysty. Gabinety stomatologiczne przeprowadzają profesjonalne zabiegi higienizacji, podczas których kamień i płytka nazębna mogą być łatwo i bezboleśnie usunięte. Do metod usuwania tychże zaliczają się m.in. piaskowanie, czyli używanie mikstury piasku, soli i wody skierowanej na zęby pod dużym ciśnieniem, ultradźwięki czy klasyczny skaling, a więc manualne usuwanie nalotów z zębów. Taki zabieg zwykle powinien być wykonywany 1-2 w roku – Twój dentysta z pewnością poradzi Ci, jak często powinieneś się na niego zgłaszać.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%