Zamknij

Dobra oferta mieszkaniowa - czym się wyróżnia?

10:06, 09.01.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:06, 09.01.2020

Rynek nieruchomości jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków ostatnich lat. Rozrastanie się miejskich aglomeracji i ciągły napływ ludzi ze wsi i mniejszych miejscowości do największych miast powoduje, że firmy o cały czas mają pełne ręce roboty. W dzielnicach powszechnie określanych jako przedmieścia na każdym kroku można trafić na place budowy, które już niedługo staną się nowymi blokowiskami. Także na Woli czy Żoliborzu realizowane są nowe inwestycje - cała Warszawa szuka miejsc i możliwości pomieszczenia jeszcze większej liczby ludzi. Deweloperzy tworzą coraz to wymyślniejsze osiedla i oferty, a na rynku nie brakuje też prywatnych inwestorów. Do tego dochodzi cały rynek wtórny, czyli mieszkania, w których ktoś już mieszkał. Są tam lokale “po zmarłej babci”, kawalerki ludzi zakładających rodziny i budujących domy i inne mieszkania i domy z najróżniejszymi historiami.

Takie bogactwo różnych ofert sprawia, że osoba chcąca kupić lub wynająć mieszkanie może czuć się zagubiona i nie wiedzieć, od czego zacząć. Jeśli nie wiesz, jak poruszać się w gąszczu ogłoszeń i ofert, jeśli czujesz się zagubiony i nie wiesz od czego zacząć, dobrze trafiłeś. Także jeśli chcesz sprzedać bądź wynająć komuś mieszkanie, powinieneś wiedzieć, jak wygląda dobra oferta mieszkaniowa, by umieć samemu taką napisać i wystawić w odpowiednim miejscu. Stosując się do poniższych rad z pewnością szybko znajdziesz kupca lub najemcę swojego lokalu, a jeśli nie, pamiętaj - cierpliwość jest cnotą.

Dobra oferta mieszkaniowa to nie tylko dobre mieszkanie, ale przede wszystkim dobry, profesjonalny sposób zaprezentowania go. Chodzi ni mniej ni więcej jak o dobre ogłoszenie dotyczące sprzedaży bądź najmu nieruchomości. Wspomnieliśmy już, że ogłoszeń jest dużo, bo i samych mieszkań jest niemało - jak wyróżnić się na tle konkurencji i co zrobić, żeby czytający potraktowali nas poważnie? A na co zwracać uwagę szukając mieszkania czy domu?

Przede wszystkim ważne są zdjęcia. Każde ogłoszenie o nieruchomości powinno zawierać zdjęcia: sprawdź zarówno zdjęcia całego budynku, jak i każdego pomieszczenia. Najlepiej gdy do zdjęć dołączony jest plan lokalu - dzięki temu potencjalny nabywca wie na pewno który pokój jest przechodni i jak duża jest kuchnia. Zdjęcia powinny być wykonane w dobrej jakości i załączone w wysokiej rozdzielczości, aby dało się na nich dostrzec szczegóły. Powinny obejmować jak największą część pomieszczenia, a jeśli jest to niemożliwe, można załączyć dwa zdjęcia tego samego pomieszczenia.

Poza zdjęciami istotny jest opis oferty. Powinien być jasny i klarowny, zawierać tylko konkretne informacje: metraż lokalu, liczba i rodzaj pomieszczeń, stan lokalu, lokalizacja, infrastruktura w pobliżu, opłaty. Ważne jest wyszczególnienie opłat licznikowych: czy są wliczone w czynsz, czy należy je płacić dodatkowo i ile zazwyczaj wynoszą? Warto wspomnieć, kiedy miał miejsce ostatni remont, a także jak stary jest budynek - stare budownictwo bez remontu to większe ryzyko awarii. Nie należy kłamać odnośnie oferowanego lokalu - najemca prędzej czy później zorientuje się, co jest nie w porządku i możemy mieć z tego tytułu nieprzyjemności.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%