Zamknij

Weź na wynos

07:48, 03.10.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Popularność jedzenia i picia na wynos jest już zauważalna. Może jest to związane ze stylem życia, że czas na kawę jest w biegu do pracy lub w trasie i kubki papierowe w dłoniach nikogo już nie dziwią, choć niezmiennie popularnością cieszą się również modele termiczne czy bidony. Z pewnością pojemniki jednorazowe zrewolucjonizowały nasz sposób myślenia o wielu czynnościach, które z jedzeniem się wiążą, a przede wszystkim nie musimy przecież sprzątać i zmywać, co jest ogromną oszczędnością czasu.

  1. Amerykańskie wzorce
  2. Bądź eko
  3. Wady i zalety kubków papierowych

Amerykańskie wzorce

Sama moda na naczynia papierowe przyszła do nas ze Stanów. Niemalże od razu zdobyła serca Polaków i coraz chętniej wykorzystujemy kubki plastikowe lub wykonane z papieru na przykład na imprezach plenerowych czy też tych dedykowanych dzieciom. Poza tym że zmieniły się także przyzwyczajenia Polaków i coraz częściej grillujemy, czy też robimy sobie pikniki na trawie, to same naczynia też przeszły wielką rewolucję. Teraz w wielu wariantach są nawet ozdobne, kolorowe czy też wykorzystują znane z popkultury motywy albo autorskie nadruki. W takim wydaniu kubki jednorazowe mogą być nawet świetnym nośnikiem reklamy na targach czy też imprezie firmowej.

Bądź eko

W całej palecie różnych produktów jednorazowych znaleźć można naczynia z papieru, styropianu i plastiku. Coraz większą popularnością cieszą się również te wykonane z materiałów biodegradowalnych. Warto wybierać te produkty, które nie zanieczyszczają środowiska naturalnego. W czasie codziennych zakupów sprawdzać się będą na przykład torby papierowe, a rezygnacja z wszechobecnych plastików wszystkim wyjdzie na zdrowie. Większe lub mniejsze opakowania coraz chętniej wybierane są przez różne sieci handlowe i dla wielu marek stały się niezwykle istotnym elementem marketingu. Jak widać, torby papierowe to pewien element, który wrasta w nasz styl życia i może znacząco zmieniać nawyki konsumenckie.

Wady i zalety kubków papierowych

Przy wyborze odpowiednich naczyń jednorazowych warto przede wszystkim zastanowić się, czy będziemy ich potrzebować do zimnych czy też ciepłych potraw. Na pewno kubki styropianowe dłużej będą utrzymywać odpowiednią temperaturę oraz mogą być trwalsze. Poza tym niezwykle ważna będzie wielkość pojemników. Te różnice szczególnie widać na stacjach benzynowych – od małych do espresso aż po bardzo duże kubki papierowe do kawy z mlekiem. Najważniejszą zaletą tych naczyń jest wygoda ich użytkowania fakt, że nie trzeba po sobie zmywać. Świetnie nadają się do tego, by wyjść z ciepłym napojem z kawiarni, a dedykowane pokrywki sprawiają, że bez problemu można z nimi spacerować. Naczynia papierowe są również tanie i lekkie. Dlatego właśnie stały się wielką rewelacją.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz