Zamknij

W jakich sytuacjach powinniśmy wybierać grzejniki dekoracyjne?

10:00, 12.09.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:00, 12.09.2019
Skomentuj

Zakup urządzeń grzewczych to bardzo ważny etap podczas planowania i wykańczania domu. Jak się okazuje, wcale nie jesteśmy skazani na nudne, białe grzejniki. Producenci oferują bowiem rozwiązania łączące design z funkcjonalnością. Tak powstały grzejniki dekoracyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Grzejniki dekoracyjne – co je wyróżnia?

Planując dom musimy pamiętać o odpowiednim rozprowadzeniu instalacji grzewczej. Na tym etapie możemy już wskazać, gdzie będą miały znajdować się grzejniki. Nie zawsze jednak musi on znajdować się pod oknem. Często wielkość pomieszczenia sprawia, że grzejnik trzeba zamontować w bardzo widocznym miejscu. Oczywiście klasyczne urządzenie nie będzie prezentowało się źle, jednakże może wyraźnie odbiegać od stylistyki całego pomieszczenia. Co wówczas możemy zrobić? Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzą producenci grzejników, którzy przygotowali modele dekoracyjne. To rozwiązanie, które nie tylko odpowiednio ogrzewa powietrze, ale i prezentuje się bardzo elegancko. Dzięki rozmaitym kolorom, kształtom oraz wymiarom będzie pasował do każdego stylu wnętrza. Do wyboru mamy grzejniki dekoracyjne poziome, pionowe, łukowe, czy stojące. Pierwsze z nich to obecnie jedne z najchętniej wybieranych modeli. Ich moc grzewcza jest uzależniona od liczby płyt. Mogą one przybierać kształt ceglanej ściany, czy gitary. Nic nie stoi też na przeszkodzie, byśmy sami zaprojektowali takie urządzenia. Wszystko z myślą o jak najlepszym dopasowaniu grzejnika do stylu pomieszczenia.

Grzejniki dekoracyjne – jakie surowce stosuje się do produkcji?

Urządzenia te produkuje się z różnych materiałów. Klienci chętnie sięgają po urządzenia stalowe, ze względu na ich wysoką wytrzymałość mechaniczną. Poza tym, stal szybko się nagrzewa, a ciepło oddawane jest równomiernie. Tego rodzaju grzejniki dekoracyjne są również łatwe w sterowaniu. Nie potrzebują bowiem dużych ilości wody do pracy. Wyłączenie stalowego grzejnika skutkuje powolnym stygnięciem, co także możemy uznać za kolejną zaletę. Innym materiałem chętnie używanym do produkcji jest aluminium. Takie grzejniki dekoracyjne sprawdzą się w łazienkach, gdyż są odporne na wilgoć. Znajdziesz je np. tutaj https://imers.pl/oferta/grzejniki-dekoracyjne/. Grzejniki dekoracyjne miedziane to rozwiązanie przeznaczone do instalacji niskotemperaturowych. Szklane urządzenia natomiast to nowatorskie rozwiązanie które będzie stanowiło idealne uzupełnienie pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym stylu. Jeśli więc chcesz wprowadzić do swojego domu oryginalne urządzenia, to grzejniki dekoracyjne będą jednymi z nich. W ten sposób uda ci się zachować spójność aranżacji, co będzie cieszyło oko domowników i ich gości.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%