Zamknij

Jak dobrze zapakować paczkę?

11:11, 09.09.2019 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Każdy nadawca przesyłki kurierskiej powinien mieć na względzie bezpieczeństwo przesyłanych towarów, produktów oraz zapewnienie nienaruszonego ich stanu podczas transportu. Jak o to zadbać? Jak zapakować paczkę?

Przesyłki kurierskie są jedną z najbardziej popularnych form dostarczania towarów i produktów. Są wygodne - przychodzą wprost pod Twoje drzwi, mają konkurencyjną cenę, oferują możliwość śledzenia paczki, dzięki czemu możesz być na bieżąco z jej aktualną lokalizacją. Jak jednak przygotować przesyłkę, będąc jej nadawcą?

Dzięki zastosowaniu kilku prostych rad, Twoja paczka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Jak ją zapakować? Na to pytanie nasuwają się rozmaite odpowiedzi. Często pomysły bywają zaskakujące i niekoniecznie mogą wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo przesyłanych towarów.

Podstawową zasadą jest to, że paczka powinna być zapakowana w taki sposób, aby ewentualne uszkodzenia wynikające z przenoszenia przesyłek czy transportu zostały wykluczone poprzez właściwe zabezpieczenie. To ono zagwarantuje także wydanie przesyłki kurierskiej odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Opakowanie powinno być dostosowane do wielkości przesyłki. Możesz wybrać zarówno kopertę w różnych wielkościach, jak i karton, skrzynkę, kontener czy paletę. Ważne jest, by opakowanie nie było zbyt duże dla przesyłki. Nie powinna ona móc przemieszczać się wewnątrz opakowania. Należy wypełnić wszelkie wolne przestrzenie; uzupełnić je można folią bąbelkową, styropianem, zmiętymi gazetami lub specjalnymi gąbeczkami albo poduszeczkami powietrznymi - zamortyzują one każdy ruch wewnątrz paczki i zagwarantują bezpieczeństwo towarów. W zależności od rodzaju przesyłki warto zastanowić się, czy dobrym środkiem ostrożności nie byłoby stworzenie przegród, zwłaszcza wtedy, gdy zawartość paczki składa się z kilku oddzielnych komponentów.

Każde z wybranych opakowań musi być odpowiednio wytrzymałe, dostosowane do gabarytów oraz wagi przesyłki. Wytrzymałe oraz solidnie zamknięte opakowanie powinno także sprawić, że Twoja przesyłka nie uszkodzi innych paczek podczas transportu. Istotnym jest to, by nie korzystać z opakowań już wykorzystanych, które mają różne defekty, noszą ślady użytkowania - ich wykorzystanie może negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo przesyłki. Nie należy także podczas przygotowywania paczki deformować opakowania i tworzyć z niego czegoś skrojonego na miarę przesyłki. Wszelkie zagięcia mogą okazać się przyczyną nietrwałości paczki. Dobrym zewnętrznym opakowaniem jest odporny na wilgoć karton z podwójnymi ściankami - dostosowany do wagi i gabarytów towaru spełnia swoje zadanie na piątkę z plusem.

Do wzmocnienia zabezpieczenia używaj dobrej jakości taśmy klejącej, zaklej wszelkie szpary i łączenia w kopercie, kartonie i innych opakowaniach. Pamiętaj, aby nie łączyć kilku paczek folią, papierem czy sznurkiem.

Pamiętaj o tym, że każda przesyłka powinna zawierać dane nadawcy i odbiorcy - bądź czujny i sprawdź je dwukrotnie. Większość problemów z dostarczeniem paczki wynika z błędnie naklejonych etykiet lub źle zaadresowanej paczki. Lepiej oszczędzić sobie problemów i sprawdzić dwa razy.

O tym, jak nadać przygotowaną przez siebie przesyłkę, dowiesz się, odwiedzając stronę: https://inpost.pl/kurier-przesylki-kurierskie . Cała procedura jest niezwykle prosta i nieskomplikowana, nawet w przypadku pierwszego kontaktu z taką formą nadawania przesyłek, poradzisz sobie bez problemu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop