Zamknij

Jak działa powietrzna pompa ciepła i ile prądu zużywa?

12:12, 12.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Pompy ciepła jeszcze nie cieszą się w Polsce zbyt dużą popularnością. Ludzie podchodzą do nich z dystansem nie tylko ze względu na cenę. Wychodzą również z założenia, że nie sprawdzają się one w naszym klimacie. Takim myśleniem można bardzo wiele stracić, bo pompy ciepła może i nie są tanie, ale naprawdę bardzo dobrze się sprawdzają, przy tym pozwalają zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i gorącą wodę nawet o 80%. Ile prądu zużywa pompa ciepła i jak działa? Odpowiedzi szukaj w dalszej części artykułu.

Pompa ciepła - co to jest?

Dla tych, którzy szukają sprawdzonych sposobów na oszczędności, najlepszym rozwiązaniem jest powietrzna pompa ciepła. Jest to niskotemperaturowe urządzenie grzewcze, wykorzystujące do pracy energię cieplną, której pokłady pobiera z ziemi, wody lub w przypadku powietrznej pompy ciepła – z powietrza. Taka pompa w domowej instalacji grzewczej może pełnić taką samą rolę jak inne pompy, w tym kocioł gazowy, węglowy lub elektryczny.

Ile prądu pobiera pompa ciepła?

Zasada działania pompy ciepła powietrze-powietrze jest taka, że w znacznym stopniu zasilana jest ona powietrzem, a częściowo też prądem. Dzięki temu głównie korzystamy z energii z powietrza, która jest darmowa, a płacimy wyłącznie za jej transport, czyli w tym przypadku za wspomniany już prąd. I tu tkwi tajemnica oszczędności. Zasada jest taka, że z każdej 1 kWh zużytej energii można wyprodukować do 5 kWh energii cieplnej, dzięki czemu zwroty dla właścicieli budynków są bardzo duże. W perspektywie czasu można zaoszczędzić nawet 4/5 tego, co płaciło się do tej pory.

Jaka pompa ciepła jest najlepsza?

Jeśli szukasz dobrej pompy ciepła to Twojej uwadze nie powinna umknąć pompa ciepła Mitsubishi Zubadan, która jest niekwestionowanym liderem w zakresie zewnętrznych powietrznych pomp ciepła. Jest niezawodna i bardzo wydajna. Minimalny czas zużycia takiej pompy to 25 lat, dlatego zakup Mitsubishi Zubadan to wydatek na lata. Wybrana jednostka zewnętrzna Mitsubishi w zestawie z jednostką wewnętrzną zapewni w Twoim domu tylko ogrzewanie lub zarówno ogrzewanie, jak i ciepłą wodę użytkową.

Ile kosztuje pompa ciepła?

Nie da się ukryć, że koszt pompy ciepła jest spory. Pocieszeniem jest fakt, że ogrzewanie pompą ciepła jest stosunkowo tanie.

Szacuje się, że za zakup i instalację powietrznej pompy ciepła przyjdzie nam zapłacić od 25 do 31 tys. zł. Dużo zależy od tego, jaki model pompy ciepła najbardziej przypadnie nam do gustu – niektóre są droższe, inne tańsze.

Skoro znasz już zasadę działania pompy ciepła i szacunkowe koszty jej zakupu i instalacji, to teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko kupić wybraną pompę ciepła do swojego domu i zapewnić sobie lepsze jutro.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone