Zamknij

Biura rachunkowe, czyli tańsze i wygodniejsze prowadzenie księgowości

13:03, 31.05.2019 | materiały partnera

Gąszcz przepisów i niuansów prawnych, a także konieczność śledzenia nieustanie zmieniających się zasad rozliczeniowych, sprawia, że prowadzenie firmy niesie dzisiaj ze sobą wiele wyzwań. Spora część przedsiębiorców dostrzega potrzebę zlecenia prowadzenia swoich ksiąg rachunkowych do zewnętrznych podmiotów, żeby samemu móc skoncentrować uwagę na odpowiedniej aktywności na polu biznesowym.

Kolejnym powodem, dla którego zwyczajnie nie opłaca się dziś utrzymywanie własnych, etatowych służb księgowych, są bardzo wysokie koszty pracy, związane z zatrudnianiem. Związane jest to m. in. z podnoszeniem przez rząd poziomu minimalnego wynagrodzenia, w konsekwencji czego, przedsiębiorcy zmuszeni są też do podwyżek w sferze pozostałych, specjalistycznych etatów, aby zachować właściwe i zdrowe proporcje w zakresie wewnętrznych zarobków w firmie. Efektem tego są wyższe koszty pensji netto oraz wszelkich pochodnych narzutów w obszarze podatków wobec ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Etat pracowniczy wiąże się też z koniecznością udzielenia niemal miesięcznego płatnego urlopu wypoczynkowego, niesie ryzyko wyłączenia pracownika w sytuacji choroby (L4), a także innymi kosztami związanymi np. z obwarowaniami BHP. W momencie zlecenia wykonywania czynności księgowych do profesjonalnego biura rachunkowego, zdecydowana większość problemów zanika. Jest to podstawowym powodem, dla którego rynek usług rachunkowych nieustannie się rozwija.

Jak to na wolnym rynku jednak bywa, wzrost konkurencji wymusza spadek cen, przy jednoczesnej dbałości o jakość i standard świadczonych usług. Właściciele różnych przedsiębiorstw czy zakładów, w większości zlecają wykonywanie czynności księgowo-rozliczeniowych podmiotom, jakie temat ten potrafią załatwić kompleksowo. Z pewnością każde biuro rachunkowe Grodzisk Mazowiecki, które z racji dużego zagęszczenia biznesu w sąsiedztwie stolicy, nabyło odpowiedniego doświadczenia w wielopłaszczyznowej obsłudze firm, będzie cennym partnerem w obszarze współpracy księgowej. Dzisiejsza profesjonalna księgowość, oprócz bieżącej obsługi finansów, powinna gwarantować również opiekę nad sprawami kadrowymi, płacowymi, reprezentować przedsiębiorcę przed organami kontrolnymi czy służyć wsparciem przy rozliczaniu różnego rodzaju projektów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone