Zamknij

Jak ocieplić strych nieużytkowy? – izolacja termiczna poddasza

14:04, 07.05.2019 | artykuł sponsorowany

Nieużytkowe poddasze zazwyczaj nie musi być ogrzewane, a także ocieplane. Często wykorzystywane jest jako strych, w którym mieszkańcy przechowują rzadko używany sprzęt i przedmioty. Wystarczy, że odpowiednio zaizolujesz strop nad ostatnią kondygnacją, a ciepło z pomieszczeń, które znajdują się poniżej, nie będzie uciekać. Jak ocieplić strych i jaki materiał termoizolacyjny nadaje się do tego najlepiej?

Ocieplanie strychu – czy warto izolować poddasze?

Poddasze domu nie zawsze nadaje się do celów mieszkaniowych. Pomieszczenie pod dachem o małym spadku połaci, który wynosi od 9° do 30°, często wykorzystuje się jako strych. Nie trzeba go ogrzewać i ocieplać – wystarczy, że w pomieszczeniach niżej jest ciepło. W obiektach z dachem skośnym ocieplany jest jedynie strop – nie przeprowadza się termoizolacji połaci.

Ocieplanie strychu pozwala zapobiec ucieczce ciepła z pomieszczeń zlokalizowanych poniżej. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie domu ulegną znacznemu obniżeniu. Jeśli nie planujesz często korzystać z poddasza, nie musisz martwić się zmniejszeniem jego przestrzeni. Możesz więc zdecydować się na dość grubą warstwę izolacji, która ochroni dom przed uciekaniem ciepła.

Jak ocieplić strych nieużytkowy?

Zastanawiasz się, jak ocieplić strych nieużytkowy? Jeśli chcesz przeprowadzić ocieplanie przy pomocy pianki poliuretanowej, zleć to zadanie fachowcom. Specjalne firmy zajmujące się aplikowaniem produktu, wykonają to zadanie szybko i profesjonalnie. Najpierw zostanie ułożony dach, a następnie wolna przestrzeń między elementami konstrukcji będzie wypełniona pianą, tak by przytwierdziła się do krokwi. Warto pamiętać, że przy aplikacji muszą panować odpowiednie warunki termiczne, aby materiał zachował wszystkie swoje właściwości.

W przypadku ocieplania strychu nieużytkowego izolacja termiczna całych połaci dachu lub jego części do jętek jest nieopłacalna – nie potrzeba ogrzewać tak dużej przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem jest ocieplenie stropu nad ostatnim piętrem. Jeśli w przyszłości planujesz wykorzystać poddasze w celach mieszkalnych, wówczas możesz zdecydować się na dodatkową izolację połaci.

Czym ocieplać poddasze nieużytkowe? – zalety pianki poliuretanowej

Do ocieplania podłogi na strychu nieużytkowym polecane są w szczególności pianki poliuretanowe zamkniętokomórkowe, np. Purios H lub otwartokomórkowe, np. Purios E. Produkty są bezpieczne, hipoalergiczne i nie emitują substancji szkodliwych dla zdrowia. Jak ocieplić strych? Wybierz autoryzowanych wykonawców, którzy przeprowadzą izolację poddasza szybko i sprawnie. Pianki PUR są lekkie – idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach z niskim dachem i nie obciążą jego konstrukcji.

Pianka PUR wypełnia wszystkie szczeliny i przestrzenie. Zapobiega kondensacji pary wodnej, wyróżnia się właściwościami termoizolacyjnymi. Nadaje się zarówno do konstrukcji drewnianych, jak i stalowych.  Nawet po długim czasie użytkowania nie traci właściwości. Wpływa także na obniżenie kosztów ogrzewania. 

Dowiedź się wiecej o ocieplaniu strychu pianką PUR z artykułu https://purios.com/blog/z-nowoczesna-technologia-za-pan-brat-czyli-ocieplanie-strychu-pianka-pur

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone