Zamknij

Papier wpływa na jakość druku!

08:15, 12.02.2019 | materiały partnera

Zakup odpowiednich akcesoriów do drukowania wbrew pozorom nie jest łatwy, zwłaszcza że na rynku można przebierać wśród zarówno tańszych, jak i droższych produktów, a jak wiadomo, im więcej się drukuje, tym szybciej zużywa się i sam tusz i papier. Pozostaje tylko kwestia, czym sugerować się przy wyborze akcesoriów tego typu by jakość wydruku była zadowalająca a przy tym nie zapłacić fortuny?

Rozsądne zakupy

Kupując tusz do drukarki, każdy zwraca uwagę, by produkt był jak najlepszej jakości, cechował się wydajnością i najlepiej by był typowo przeznaczony do danego modelu sprzętu. Niestety taka zasada nie obowiązuje już w przypadku papieru ksero, bo większość użytkowników kupuje kolejną ryzę, patrząc jedynie na cenę, a nie na jakość papieru, która również ma bezpośredni wpływ na sam wydruk. Przypadkowe zakupy nie będą na pewno trafne, zwłaszcza jeśli papier będzie miał złą gramaturę oraz szary kolor. Dokumenty firmowe wydrukowane na takiej kartce na pewno nie będą estetycznie wyglądały. Przez źle dobrany papier uszkodzeniu może ulec też sama drukarka, więc warto zwrócić uwagę jakie informacje zawarte są na opakowaniu. Chcąc dokonać trafnego wyboru papieru ksero, warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie:

  • na jakim sprzęcie będzie wykonywany druk
  • do jakich celów ma służyć. Jeśli drukowane będą ważne papiery biurowe przeznaczone do korespondencji warto wybierać papier o wysokiej gramaturze i odpowiedniej jasności. Tutaj z pomocą przy wyborze przyjdzie https://eofficemedia.pl/papier-papier-ksero-biay-o_c_88_1.html, gdzie na pewno uda się znaleźć produkt spełniający wszystkie wymagania
  • jaka faktura papieru będzie zadowalająca
  • jaki rozmiar papieru będzie odpowiedni do posiadanego sprzętu
  • czy papier posiada ekologiczne certyfikaty.

Oczywiście, jeśli papier ma służyć tylko i wyłącznie w warunkach domowych do drukowania mało istotnych dokumentów jak najbardziej sprawdzi się papier uniwersalny, którego ryza kosztuje niewiele ponad dziesięć złotych. Może być on wykorzystywany także do kserowania. Niestety tanie papiery, które można kupić w wielu supermarketach, często pylą, a także posiadają zacięcia, a takie defekty mogą zaburzyć prawidłową pracę drukarki. Nie mając wiedzy jak dobrać papier, warto wcześniej sprawdzić forum, gdzie na pewno uda się uzyskać potrzebne informacje.

Mając w planach drukowanie zdjęć, konieczne będzie zaopatrzenie się w specjalny papier fotograficzny o wybranym rozmiarze, który można kupić na sztuki. Drukowanie zdjęć na zwykłym papierze wpłynie bezpośrednio na jakość druku, więc szkoda tylko marnować kolorowy tusz.

Ile kosztuje dobry papier ksero?

Cóż, jeśli chodzi o cenę papieru do drukowania, to jest bardzo rozbieżna i zależy przede wszystkim od tego, ile arkuszy zawiera ryza, czy kupowany jest papier kolorowy, czy zwykły oraz od tego, jakie parametry techniczne posiada. Zwykły papier kosztuje kilkanaście złotych. Sięgając po ryzę z górnej półki, trzeba będzie wydać około trzydziestu złotych za papier biały, a nawet sześćdziesiąt złotych za papier kolorowy.

(materiały partnera)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone