Zamknij

4 powody, dla których warto wymieniać euro w kantorze internetowym

15:53, 26.11.2018 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wymiana waluty na tę, którą będziemy płacić za granicą, jest jedną z podstawowych czynności, jakie trzeba wykonać przed wyjazdem. Warto wiedzieć, jak najlepiej to zrobić, aby nie przepłacić.

Najlepszym sposobem na wymianę pieniędzy jest skorzystanie z kantorów internetowych. Jest to związane przede wszystkim z najbardziej atrakcyjnymi cenami zarówno za sprzedaż jak i zakup waluty. Ale to oczywiście nie wszystko.

Zalety korzystania z kantorów internetowych

1. Oszczędność czasu

Chcąc skorzystać z kantoru stacjonarnego, musimy przygotować sobie na to odpowiednio dużo czasu. Poza znalezieniem punktu z dobrymi cenami musimy jeszcze do niego dotrzeć. A przecież jest łatwiejszy sposób, czyli kantory internetowe. Siedząc wygodnie we własnym domu przed komputerem, można dokonać wymiany pieniędzy. Kantory online są czynne całą dobę, 7 dni w tygodniu, dlatego wymiany można dokonać w każdym momencie, nawet w środku nocy.

2. Prosta obsługa

Kantory online są też bardzo proste w obsłudze. Aby z nich skorzystać, wystarczy wejść na stronę internetową wybranego kantoru i założyć sobie konto. W tym celu wystarczy podać podstawowe dane, numer konta bankowego i już można wymienić pieniądze.

3. Bezpieczeństwo

Wszystkie transakcje realizowane przez kantory online są odpowiednio zabezpieczane, dlatego klienci kantorów internetowych nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich środków finansowych. Transakcje są szyfrowane, wymiana odbywa się bezgotówkowo, dlatego nie ma zagrożenia, że np. otrzymamy fałszywe pieniądze.

4. Najkorzystniejsze ceny na rynku

Zasadniczo najmniej opłacalne dla klientów jest korzystanie z kantorów stacjonarnych zlokalizowanych na lotniskach, które mają zazwyczaj najdroższe oferty. Kantory internetowe są też tańsze od innych kantorów stacjonarnych zlokalizowanych w mieście. Jest to związane przede wszystkim z tym, że właściciele kantorów online nie muszą płacić za lokal i pracowników, ponieważ odbywa się przez nie wymiana walut na wielkie sumy, mogą też zaoferować najlepsze stawki.

Inne zalety płynące z korzystania z kantorów online

Najlepsze kantory internetowe mają też dla swoich klientów szereg promocji, na przykład kierowanych do stałych klientów lub osób, które chcą jednorazowo wymienić większą kwotę pieniędzy. Dużą zaletą kantorów online jest również to, że posiadając założone w nich konto, można na bieżąco kontrolować swoje wydatki, np. poprzez sprawdzenie wcześniejszych operacji znajdujących się w historii.

Dla wielu klientów wyjątkowo ważne jest także to, że w kantorach internetowych można wymienić różne waluty. W stacjonarnych kantorach najczęściej dostępne są tylko najpopularniejsze waluty, więc nie każda osoba będzie w ogóle mogła z nich skorzystać. Dodatkowo przy korzystaniu z kantoru online nie ma zagrożenia, że kantor nie będzie miał wystarczającej ilości danej waluty, dlatego jest to bardzo ważna wiadomość dla osób potrzebujących wymienić większą kwotę pieniędzy.

Ze względu na powyższe zalety korzystania z kantorów internetowych, zazwyczaj osoby, które raz spróbowały wymienić walutę w ten sposób, już potem nie wracają do kantorów stacjonarnych.

Z jakich kantorów internetowych warto korzystać?

Przykładem jednego z najpopularniejszych i najlepszych w Polsce kantorów internetowych jest kantoronline.pl. Z roku na rok korzysta z niego coraz więcej osób, skuszonych wyjątkowo atrakcyjnymi cenami.

Zachęcamy również do zapoznania się z innym ciekawym artykułem pt. „Wzrost eksportu do USA. Czy ryzyko walutowe pogrąży małe firmy?”.

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone