Zamknij

Jak oszczędzać na codziennych zakupach?

14:17, 23.11.2018 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Statystyki nie pozostawiają złudzeń – aż 78% Polaków podczas codziennych zakupów szuka promocji i innych sposobów na to, by kupić więcej i taniej. Możliwości oszczędzania jest naprawdę wiele, a jedną z nich jest regularne przeglądanie gazetek promocyjnych na stronie Blix.pl.

Według badania przeprowadzonego przez firmę Payback, 78% Polaków podczas codziennych zakupów zwraca uwagę na promocje – dla 75% naszych rodaków są one bardzo ważnym czynnikiem podczas zakupu artykułów pierwszej potrzeby. 25% ankietowanych przyznało, że na zakupy wybiera się bez listy potrzebnych produktów – swoje decyzje zakupowe podejmuje na miejscu w sklepie, kierując się aktualnymi w danym momencie promocjami. Jeśli chodzi o ulubione sklepy Polaków, to w zdecydowanej większości są to super- i hipermarkety – wskazało na nie 54% respondentów. Jedynie 6% Polaków kupuje w niewielkich sklepikach osiedlowych. Większość ankietowanych – 63% – przyznało także, że na zakupy wybiera się do różnych sklepów, zazwyczaj tych, które znajdują się nieopodal ich miejsca zamieszkania, miejsca pracy, szkoły, do której chodzą dzieci itp. W sklepach, oprócz promocji, Polacy cenią czystość (51%), brak kolejek do kas (48%) oraz miłą obsługę (39%).

Sposoby na oszczędzanie

Współcześnie sklepy przygotowują mnóstwo form promocji, które pozwalają na oszczędzanie na codziennych zakupach, zarówno w dyskontach spożywczych, takich jak Lidl, Biedronka czy Netto, jak i drogeriach, sklepach z meblami i artykułami wnętrzarskimi, sklepach z zabawkami, odzieżą czy obuwiem.

• Rabaty cenowe – to zdecydowanie najbardziej popularna forma promocji, polegająca na tym, że sklep obniża cenę danych produktów.

• Programy lojalnościowe – polegają na tym, że za wydane na zakupy pieniądze klient otrzymuje na swoje konto punkty, a po uzbieraniu odpowiedniej liczby punktów można zamienić je na dane produkty.

• Cashback – sklep zwraca na rachunek banków klienta określony procent (zazwyczaj 2-5%) sumy wydanej na zakupach.

• Gratisy – przy zakupie jednego produktu otrzymuje się drugi, najczęściej taki sam, za darmo.

• Kupony – znaleźć je można w aplikacjach mobilnych czy gazetkach promocyjnych danych sklepów, pozwalają uzyskać rabat cenowy lub procentowy.

Elektroniczne wersje gazetek promocyjnych kilkudziesięciu sklepów z różnych branż znaleźć można na stronie Blix.pl – to doskonały sposób, by być na bieżąco ze wszystkimi promocjami i oszczędzać na codziennych zakupach. Co ważne, strona posiada również aplikację mobilną (do pobrania na https://blix.app.link/8hvO7kmTPR), dzięki której gazetki można przeglądać także na smartfonach i tabletach. Jak więc widać, można kupować i oszczędzać – potrzebne jest do tego tylko nieco sprytu!

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone