Zamknij

Jedziesz do Francji? Pamiętaj o walucie

13:18, 21.09.2018 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Lazurowe Wybrzeże, zamki nad Loarą, pałac w Wersalu, wieża Eiffla – to tylko kilka z tysięcy miejsc, które warto zobaczyć podczas podróży do Francji. Zanim wybierzemy się w tę wyjątkową wyprawę, warto jednak odpowiednio się do niej przygotować. Również, a może przede wszystkim finansowo, by nie stracić na niekorzystnych wymianach euro.

Podróże to nasza codzienność. Polacy jako naród uwielbiają odwiedzać ciekawe miejsca i zdobywać nowe doświadczenia. Jednym z najpopularniejszych kierunków naszych wypraw jest Francja. I nikogo to nie powinno dziwić! Ten niezwykły kraj ma wszystko, o czym turyści marzą. Bez względu na to, czy kochamy piaszczyste plaże i gorące słońce, czy też wolimy narciarskie wyścigi po wyśmienicie przygotowanych stokach, Francja nam to oferuje.

Taka wyprawa może jednak kosztować. I to niemało. Aby nie stracić fortuny, a nadal mieć przyjemność z podróży, powinniśmy znaleźć jak najlepsze źródło waluty. Gdzie kupić euro? To proste – w kantorze lub banku. Pozostaje pytanie, w którym? Oczywiście stacjonarne kantory i banki są znane od lat i zapewne dla wielu z nas są miejscami, do których idziemy w pierwszej kolejności. A szkoda, bo kurs euro w takich miejscach nie zawsze jest dla nas dobry. Gdzie zatem wymieniać złotówki na euro? Idealną odpowiedzią na pytanie, gdzie kupić euro, jest kantor internetowy. E-kantory zaczęły pojawiać się na rynku już niespełna dekadę temu i cały czas rosną w siłę. Przykładowo – jeden z liderów rynku, a także jeden z najstarszych kantorów online w Polsce – Internetowykantor.pl działa nieprzerwanie od 9 lat, oferując swoim klientom korzystne kursy euro i 19 innych walut, jednocześnie zapewniając wysoki stopień bezpieczeństwa i najlepszą jakość obsługi. Aktualny kurs euro znajdziemy na stronie https://internetowykantor.pl/kurs-euro/.

O standardach współpracy z klientem z pewnością najlepiej świadczy uznanie specjalistów, a tym mogą pochwalić się najlepsi. Portal Bankier.pl przyznaje nagrody Złoty Bankier dla najlepszych usługodawców w branży finansowej. W tym roku w kategorii kantory internetowe i platformy wymiany walut wygrał właśnie Internetowykantor.pl.

Jednocześnie serwis doceniono za praktyki dotyczące bezpieczeństwa. Poznański e-kantor otrzymał nagrodę w kategorii bezpieczeństwo – najlepsze praktyki dla kantoru internetowego, który najlepiej dba o zabezpieczenie transakcji swoich klientów. Jak zatem sprawdzić, czy kantor internetowy jest bezpieczny? Warto zwrócić uwagę na to, czy jest wpisany na listę instytucji płatniczych Komisji Nadzoru Finansowego. Jeśli tak jest rzeczywiście, firma, która jest operatorem e-kantoru, zapewnia nadzór nad usługami płatniczymi.

Bezpieczne kantory internetowe dbają również o techniczne zabezpieczenia. Przykładem takiego działania jest stosowanie połączenia SSL (to przedrostek https:// w adresie e-kantory, np. https://internetowykantor.pl/), dający gwarancję, że połączenie między serwerem kantoru i przeglądarką klienta jest szyfrowane.

Planując wycieczkę do Francji, skupiamy się na planach zwiedzania, spakowaniu odpowiedniej liczby rzeczy i naładowaniu baterii do aparatu. Jednak zanim oddamy się typowo wakacyjnym zajęciom, zadbajmy o bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Sprawdźmy kurs euro w różnych miejscach, tak, by upewnić się, że walutę otrzymamy szybko, wygodnie i bezpiecznie.

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone