Zamknij

Przemyślana podróż czy spontan – co wybierasz?

09:27, 19.07.2018 | Materiał Partnera
Skomentuj

„Wsiąść do pociągu byle jakiego...” - jak śpiewała Maryla Rodowicz. Czasem chciałoby się z dnia na dzień spakować walizki i ruszyć przed siebie. Ale czy to aby na pewno rozsądne?

Nie trzeba być zapalonym podróżnikiem aby wiedzieć, że do opuszczenia granic kraju niezbędny będzie paszport, a może nawet wiza. Jeśli któregoś z dokumentów nie posiadasz, a wybierasz się w kierunku, w którym jest on potrzebny, musisz wziąć pod uwagę kwestie jego wyrobienia. Jak wiadomo, dopełnianie wszelkich procedur z tym związanych trwa, dlatego trzeba się za to zabrać odpowiednio wcześniej. Widać zatem, że w niektórych przypadkach nie obejdzie się bez solidnego planu.

Zadbaj o zdrowie

Wyjeżdżając na wakacje nie w głowie nam choroby i bolączki, no bo skoro na ten moment nic nam nie dolega, to dlaczego miałoby zacząć? Niestety pewne rzeczy są od nas niezależne, dlatego warto się przed nimi zabezpieczyć. Dlatego np. planując podróż do jednego z egzotycznych krajów zadbaj o szczepienia ochronne, które są najskuteczniejszym i najbardziej efektywnym sposobem zapobiegania chorobom zakaźnym. W tym celu udaj się do lekarza medycyny podróży, który udzieli Ci niezbędnych informacji.

Kolejnym punktem do odhaczenia jest Health travel insurance, czyli ubezpieczenie turystyczne, dzięki któremu będziesz spokojny o swoje zdrowie poza granicami kraju. Taka polisa przyda się w sytuacji, gdy będziesz potrzebował skorzystać z pomocy lekarza pierwszego kontaktu, transportu medycznego czy konieczna będzie hospitalizacja. W razie kłopotów zdrowotnych nie będziesz pozostawiony sam sobie i otrzymasz niezbędne wsparcie finansowe. Na stronie brytyjskiej firmy Insurance choice znaleźć można wiele propozycji ubezpieczeń turystycznych, co pozwala w kilku krokach dopasować polisę do indywidualnych oczekiwań.

Więcej informacji tutaj: https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Nie zapomnij o bagażu

A co z bagażem? Przecież w trakcie podróży może się zgubić lub ulec uszkodzeniu. Można jednak ustrzec się nieprzyjemnych konsekwencji tego typu sytuacji i rozszerzyć ubezpieczenie obejmując ochroną także bagaż. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują tak rozbudowane oferty ubezpieczeniowe, że wybierając interesujące nas punkty można z łatwością stworzyć polisę szytą na miarę.

Oczywiście zakup ubezpieczenia turystycznego to kwestia indywidualna. Warto jednak zainteresować się tematem, jako że tego typu polisa może uchronić przed horrendalnymi kosztami związanymi z leczeniem poza granicami kraju.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz