Zamknij

Jak nosić muchę?

09:41, 30.11.2017 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Muszka stanowi ciekawą i modną alternatywę dla krawata. Można ją nosić na wiele okazji, gdyż daje więcej możliwości i jest wygodniejsza. Jak nosić muchę, by wyglądać stylowo?

Muszki męskie w tysiącach kolorów i wzorów

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje muszek męskich – motyle, diamenty i nietoperze. Podział ten wynika z kształtu much i skrzydełek, a także sposobu ich wykończenia. Do niedawna muchy kojarzono głównie z wytwornym lub przestarzałym stylem ubierania się, jednak dziś już się od tego odchodzi. Ten ciekawy element męskiego stroju łączy się również z codziennymi stylizacjami, nosi się go do jeansowych koszul, casualowych swetrów, a nawet… bluz.

Muszki męskie wykonuje się z wielu różnorodnych tkanin o odmiennej kolorystyce, fakturze i wzorach. Niektóre oryginalne muszki są prostym sposobem na odmianę zwykłej stylizacji i stworzenie z niej nietuzinkowego stroju. Przykładowo, jeansową koszulę można połączyć z różową muszką w białe kropki lub dobrać do swetra czerwoną muszkę w białe kwiaty.

Muszka do garnituru, fraku i smokingu – formalnie i elegancko

Mucha do garnituru jest chętnie wybierana przez panów młodych, na studniówki oraz na imprezy sylwestrowe, czy wesela. Prezentuje się bardziej elegancko niż zwykły krawat, a także sprawia mniej problemów podczas tańca lub zabaw.

W najbardziej formalnej wersji mucha męska jest łączona z frakiem. Frak nosi się razem z białą koszulą i białą muszką, tworząc zestaw o nazwie white tie. Jeżeli założy się czarny smoking i czarną muszkę, stylizacja nosi nazwę black tie. Wiele much pasujących na formalne przyjęcia można znaleźć na https://kubenz.pl/akcesoria/muchy.html.

Porady dla mężczyzn noszących muszkę

Zakładając muszkę, powinno się pamiętać o kilku zasadach. Oto one:

- muszka męska jest obowiązkowym elementem zakładanych do smokingu lub fraka, obu stroju nie wolno łączyć z krawatem, gdyż jest to nietaktowne,

- jeżeli mężczyzna ma krągłą sylwetkę i pokaźny brzuch, powinien zakładać kamizelkę, która zasłoni mankamenty ciała i dobrze skomponuje się z muchą,

- idealna szerokość muszki powinna odpowiadać szerokości pomiędzy zewnętrznymi kącikami oczu mężczyzny,

- rozmiar muchy powinien być dobrze dopasowany do szerokości karku mężczyzny, gdyż za krótka mucha jest niewygodna, a zbyt luźna ma za dużą, komicznie wyglądającą kokardę.

Stosując się do powyższych zasad, mężczyzna może być pewien, że nigdy nie narazi się na śmieszność, gdy założy muszkę. Dzięki niej będzie wyglądał stylowo i elegancko, nawet gdy połączy muchę z wełnianym swetrem lub casualową koszulą.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

KonradKonrad

0 0

Jeśli ktoś stawia na oryginalność, to mogę polecić wybór muszki z nietypowego materiału, na przykład muszki z naturalnych ptasich piór.
Robi wrażenie - zwłaszcza na żywo. Ku mojemu zaskoczeniu jest to bardzo solidne i trwałe (a jeśli to dla kogoś ważne to jest eko, bo pióra bierze się z naturalnego pierzenia się ptaków).
Wprawdzie w Polsce bardzo trudno je znaleźć, ale według mnie to akurat ich zaleta, bo jest jeszcze bardziej oryginalne :) Ja skorzystałem z tej strony https://www.zuzzo.pl/kategoria/muszki-z-pior do luźnej stylizacji teraz bym kupił Monarchę, ale Gatsby też robi robotę :) 13:23, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone