Zamknij

Idealny szablon CV - darmowy czy płatny?

15:16, 08.12.2021 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

CV jest dla wielu z nas najważniejszym dokumentem, jaki przyjdzie nam sporządzić. To właśnie od jego formy, a także od tego co w nim zawrzemy, zależy w dużej mierze nasza przyszłość, a także to, czy uda nam się otrzymać wymarzony telefon od rekrutera. Nie da się ukryć, że niestety pisania życiorysu nie uczą nas ani w szkole, ani na różnych uniwersytetach, więc wiedzę o tym, czerpiemy głównie z sieci. Idąc jednak o krok dalej, możemy powiedzieć, że w dużej mierze to właśnie Internet może napisać za nas nasze CV, a dokładniej nadać mu odpowiednią formę, a także i wygląd. Dzięki istniejącym w sieci kreatorom CV mamy praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie generowania naszego życiorysu. Jednak jaki szablon CV będzie idealny? Warto postawić na darmowe szalony, czy może lepiej jest jednak zapłacić?

Co powinno zawierać dobrze napisane CV?- podstawowe funkcje kreatorów CV

Szablony CV bez względu na to czy są one darmowe, czy też płatne dają dostęp do podstawowych funkcji. Idealny szablon CV powinien więc pozwolić nam zawrzeć w nim generalne informacje, które w CV są po prostu wymagane. Dzięki takim informacjom rekruterzy najczęściej podejmują decyzję, czy dany kandydat jest wstanie spełnić większość wymagań, które stawia przed nim firma, a także czy odnajdzie się na danym stanowisku. Idealny szablon CV pozwala nam więc umieścić w życiorysie następujące informacje:

• dane osobowe - w tym numer telefonu, a także imię i nazwisko wraz z adresem poczty elektronicznej

• sekcję związaną z opisem stanowiska pracy, a w szczególności obowiązków i osiągnięć

• sekcję poświęconą miękkim kompetencjom

• sekcję poświęconą specjalistycznym umiejętnością

• opis wykształcenia

• sekcję poświęconą kursom, szkoleniom, a także zdobytym certyfikatom

• główne cele zawodowe jakie sobie stawiamy

Jeśli więc szablon CV pozwala na umieszczenie takich informacji, automatycznie podnosi on nasze szanse na zdobycie wymarzonej pracy. Nie wolno również zapomnieć o tym, że powinniśmy mieć również możliwość na zamieszczenie w CV odpowiednich dat. Muszą być one konkretne, a cały dokument powinien być pozbawiony ogólników, a także niedopowiedzianych informacji. Warto w tym momencie wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię. Płatne szablony CV umożliwiają nam umieszczenie zdjęcia, jednak w przypadku darmowych szablonów, nie jest to wcale takie oczywiste. Zaznaczyć należy, że w niektórych krajach fotografia zawarta w dokumencie jakim jest życiorys wcale nie jest mile widziana. Dlaczego? Otóż niektóre firmy chcą zminimalizować ryzyko tego, że podczas przeglądania życiorysu rekruter będzie kierował się wyłącznie aparycją kandydata i jego cechami zewnętrznymi. Niemniej jednak w naszym kraju, to wciąż CV ze zdjęciem jest pożądane i wyżej oceniane przez rekruterów.

Idealny szablon CV- darmowy czy jednak płatny

Jak wiadomo w sieci znajdziemy zarówno darmowe kreatory CV, ale również znajdziemy takie, które będą wymagały od nas uiszczenia odpowiedniej opłaty. Wówczas pojawia się pytanie, który z szablonów CV będzie tym idealnym. Lepiej sprawdzi się szablon darmowy, czy może lepiej płatny? Która opcję więc wybrać? Otóż warto poświęcić chwilę na zastanowienie się nad tym dylematem. Okazuje się, że darmowe szablony CV wcale nie muszą być gorsze od tych, które są płatne. Jeśli jednak chcemy postawić na darmową wersję, warto zwrócić uwagę na to, czy dany kreator oferuje nam określone możliwości wyboru, czy jedynie ogranicza nas do jednego, najprostszego szablonu. Dobry darmowy szablon CV daje nam kilkanaście projektów, tak by każdy użytkownik mógł wybrać to, co najlepiej wpisuje się w jego preferencje. Wzory CV powinny być więc możliwie jak najbardziej różnorodna, a dodatkowo kreator powinien nam umożliwić pobieranie pliku w różnych formatach. Warto zaznaczyć, że niestety, ale wiele darmowych szablonów CV nie posiada takiej opcji. Jeśli więc zależy nam na większych możliwościach kreacji, a także bardziej profesjonalnym wyglądzie CV, warto zdecydować się na płatne szablony. Wówczas mamy pewność co do tego, że będą zachowane nie tylko odpowiednie proporcje, ale również, płatny kreator CV zadba o najważniejsze względy estetyczne.

Idealny szablon CV nie pomoże Ci uniknąć błędów. O czym należy pamiętać przy korzystaniu z kreatora?

Niestety, bez względu na to czy wybierzemy płatny szablon CV, czy darmowy szablon życiorysu, wciąż mogą przytrafić się nam błędy. O czym więc należy pamiętać, podczas tworzenia życiorysu przy pomocy kreatora? Otóż:

• wybierz odpowiedni wzór CV - pamiętaj, że tylko w ten sposób możesz sprawić, że życiorys będzie wyglądał na profesjonalny. Warto stawiać na minimalizm, by uniknąć przeładowania.

• uważaj co wpisujesz w kolejne sekcje - najprościej rzecz ujmując unikaj utartych, schematycznych zwrotów, a także zbytnich ogólników. Życiorys ma przedstawić nas w jak najlepszym świetle, a także zainteresować rekrutera naszą osoba. Warto więc postawić na kreatywny i niebanalny język.

• jeśli nie jesteś grafikiem, nie przesadzaj z efektami - w ten sposób możemy jedynie zaszkodzić naszemu CV

• uważaj jakie zdjęcie dodajesz - nieodpowiednia fotografia może przekreślić nasze szanse na zdobycie pracy. Warto by na dołączonym do życiorysu zdjęciu wyglądać profesjonalnie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%