Zamknij

Zawieszki lakiernicze jako niepozorne, ale niezwykle istotne elementy wyposażenia

13.07, 07.09.2022 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Co jest potrzebne do przeprowadzania procesu malowania proszkowego? Oczywiście na pierwszym miejscu specjalista, który zna się na tej czynności i bezbłędnie ją wykona. Ale do tego potrzebuje odpowiednio wyposażonego stanowiska, czyli kabiny z pistoletem oraz zawieszkami. Te elementy, choć małe i wydawałoby się niewiele znaczące, w istocie pełnią bardzo ważną funkcję. Dowiedz się, jaką, aby lepiej zrozumieć, że wybór odpowiednich zawieszek jest dla prowadzenia działań niezwykle istotny.

Czym są zawieszki lakiernicze?

Zawieszki lakiernicze to niewielkie, wygięte haczyki. Są wykonane ze stali i wytrzymałe, co jest ważne, bo służą do podwieszania elementów w trakcie malowania proszkowego. Ich rolą jest nie tylko podtrzymywanie detali i zapewnianie operatorowi wygodnego dostępu do nich z każdej strony, ale też tworzenie połączeń elektrycznych między nimi.

Zawieszki występują w różnych kształtach, co pozwala dopasować je do rodzaju i wielkości podnoszonych elementów. Powinny oferować bardzo dobry udźwig oraz przewodnictwo elektryczne. To właśnie dlatego dostępne są zawieszki w kształcie litery C odpowiednie do lakierowania przedmiotów o prostej budowie czy zawieszki ze stali węglowej pokrywane miedzią do specjalnych zastosowań (podtrzymywanie kloszy lamp). Na pewno warto przejrzeć asortyment danego sklepu i znaleźć zawieszki dopasowane do konkretnych potrzeb.

Do jakich prac wykorzystuje się zawieszki lakiernicze?

Zawieszki lakiernicze wykorzystuje się w procesie malowania proszkowego detali, które trudno ustawić w inny sposób. Dzięki zawieszkom, które gwarantują tylko niewielką powierzchnię stylu z malowanym detalem, można uzyskać bardzo dobry efekt prac i idealne pokrycie elementu. Weźmy na przykład felgi – bardzo często są one malowane lub regenerowane w procesie właśnie malowania proszkowego (gwarantuje ono perfekcyjne wykończenie i doskonałe przyleganie formuły do powierzchni detali). Ale jak pomalować felgę z każdej strony – dokładnie, nawet w zakamarkach? Właśnie tu przydają się zawieszki, na których można podwiesić elementy, łapiąc je za niewidoczne miejsca. Ślad po zaczepie będzie niewielki albo i żaden. Efekt natomiast zachwyci każdego detalistę.

Haczyki do malowania proszkowego mają ogromne znaczenie dla przebiegu prac oraz efektu, który udaje się uzyskać. Dobierz je pod kątem tego, jaki kształt i rozmiar ma malowany detal, co zapewni nie tylko jakość, ale też komfort i bezpieczeństwo pracy operatora.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%