Zamknij

Czym jest manipulator do szkła i w jakich pracach się sprawdzi?

14:57, 03.08.2022 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Niezastąpiony podczas transportu i montażu okien wielkoformatowych, manipulator do szkła stał się niezwykle popularnym urządzeniem stosowanym podczas budowy szklanych wieżowców, galerii handlowych, jak i domów jednorodzinnych, w których coraz częściej pojawiają się okna w rozmiarach dużo większych niż standardowe.

Manipulatory do szkła to urządzenia, które wyręczają człowieka w najtrudniejszych pracach, jednocześnie stwarzając bezpieczne warunki oraz zwiększając wydajność. Urządzenia są na tyle małe, że z łatwością mogą być używane na niewielkich powierzchniach, takich jak balkon, statek czy winda. W sytuacji, kiedy ustawienie dźwigu jest niemożliwe lub jego udźwig jest zbyt mały, manipulator do szkła staje się najlepszym rozwiązaniem.

Robot ten posiada przyssawki, dzięki którym jest w stanie podnieść ciężary o masie do 600 kg. Dzięki pojemnym akumulatorom można przez długi czas cieszyć się precyzyjną pracą urządzenia. Wyręczając człowieka w pracy, nie tylko chroni pracowników od wypadków, ale jednocześnie dzięki swojej dokładności chroni towar przed uszkodzeniem.

W jakich pracach sprawdzi się manipulator do szkła?

Maszyna ta znajdzie zastosowanie podczas prac związanych z montażem okien, szyb, blach oraz innych powierzchni gładkich. Przyda się podczas ich załadunku i rozładunku we wnętrzach budynków. Tym samym znajdzie zastosowanie przy pracach na wąskich przestrzeniach w małych wnętrzach, na klatkach schodowych, w halach oraz zakładach. Manipulatory do szkła są również niezastąpione jeśli chodzi o wymianę szyb w tramwajach, autobusach czy pociągach. Ich rzadszym, lecz równie ważnym zastosowaniem jest na przykład wstawianie drzwi przeciwpożarowych.

Manipulator do szkła — korzyści

Wraz ze wzrostem popularności budynków tworzonych w dużej mierze ze szkła, znacząco zwiększa się też popularność manipulatorów do szkła. Trend prawdopodobnie się utrzyma, gdyż zapotrzebowanie na jasne, przestronne biura oraz nasłonecznione domy pozostaje wysokie. Urządzenie zdecydowanie poprawia wydajność i bezpieczeństwo pracy, zarówno patrząc z perspektywy pracownika, który unika przeciążeń, jak i z perspektywy pracodawcy, który nie musi martwić się o zniszczenie drogich materiałów budowlanych. Dodatkowo z powodzeniem zastępuje mini dźwigi, niezdolne do pracy w małych pomieszczeniach. Maszyna ta uzupełniła lukę, jaka pojawiła się na rynku, i z powodzeniem zastępuje człowieka, wykonując swoją pracę z ogromną dokładnością, niemożliwą wręcz dla ludzi.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%