Zamknij

Kto powinien zapisać się na szkolenie UX?

08:52, 20.07.2022 | .

Kto powinien zapisać się na szkolenie UX?

User Experience to pojęcie, które pojawia się coraz częściej. Odnosi się do wrażeń, które rodzą się w użytkowniku podczas korzystania z produktu. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny na rynku pojawiły się szkolenia UX prowadzone przez profesjonalistów. Dostarczają one fachowej wiedzy w zakresie projektowania zorientowanego na użytkownika i kształtują konkretne, praktyczne umiejętności pozwalające się tym zajmować. Kto powinien zapisać się na szkolenie UX?

Dlaczego warto inwestować w UX?

User Experience to zbiór zasad i reguł, które warto wdrożyć w swojej firmie. Dzięki nim produkt projektowany jest tak, że użytkownik, który później z niego korzysta doświadcza wyłącznie pozytywnych, przyjemnych emocji. Dzięki UX aplikacje i strony internetowe są intuicyjne, przyjazne i funkcjonalne, co sprawia, że użytkownicy korzystają z nich naprawdę chętnie. Prawidłowe uwzględnienie zasad UX przynosi następujące korzyści:

optymalizacja doświadczeń użytkownika;

usunięcie przeszkód w użytkowaniu produktu;

zadowolenie użytkownika i pozytywna ocena produktu.

Firmy, które decydują się na stosowanie UX mogą być pewne, że stoją na zdecydowanie lepszej pozycji. Zdobywają przewagę nad konkurencją, a tym samym zwiększają swoje szanse na osiągnięcie sukcesu.

Dla kogo szkolenia UX są odpowiednie?

Na szkolenie UX może zapisać się tak naprawdę każdy. To dobry wybór, jeśli myślimy o zmianie ścieżki zawodowej. Warto pamiętać, że specjaliści z zakresu UX są obecnie bardzo poszukiwani na rynku pracy. Ich wiedza i umiejętności pomagają bowiem w maksymalizowaniu zysków. Niestety, wciąż jest ich zbyt mało. Jeśli więc ukończymy stojące na wysokim poziomie szkolenie UX, możemy liczyć na to, że szybko uda się nam znaleźć nową pracę. Takie kursy poleca się również tym, którzy już pracują przy tworzeniu produktów. Jeśli więc ktoś jest product managerem, analitykiem czy zajmuje się projektowaniem stron internetowych, szkolenie UX z całą pewnością jest dla niego odpowiednie. Pozwala na zdobycie wiedzy, która sprawi, że wykonywana praca będzie stała na zdecydowanie wyższym poziomie.

Czy szkolenia UX są dostępne przez Internet?

Obecnie w szkoleniach z zakresu UX można uczestniczyć przez Internet. Jest to bardzo wygodna forma kształcenia, która w ogóle nie wymaga od nas wychodzenia z domu. W kursie możemy wziąć udział bez względu na to, gdzie przebywamy. Jedyne, czego potrzebujemy to komputer z dostępem do Internetu. Ważne jest stabilne łącze, które pozwoli na niezakłóconą niczym pracę. Szkolenia UX prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę posiadającą bardzo dużą wiedzę w tym zakresie. Uczestniczy zdobywają nie tylko wiadomości teoretyczne, ale również uczą się praktycznych umiejętności, które niezbędne są do tego, aby stosować w swojej pracy zasady User Experience. Ci, którzy chcą uchodzić za naprawdę dobrych fachowców w tym względzie mogą zdecydować się na zdanie egzaminu certyfikującego. Certyfikat jest bowiem najlepszym potwierdzeniem zarówno wiedzy, jak i umiejętności.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://ux-pm.pl/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%